Sağlık

Sağlık

Okul Çantası seçerken nelere dikkat edilmeli?

Fizyoterapistlere Göre Öğrencilerde Sağlıklı Okul Çantası Seçimi Nasıl Olmalı? Çanta Kullanımda Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Sağlık

U tipi yaşamak bel ağrıtıyor

U tipi adı verilen hareketsiz yaşam tarzı zamanla kas-iskelet sisteminin zayıflaması ile birlikte omurga ve eklem sorunlarına yol açabiliyor.

Sağlık

Tatilde çocukları bekleyen tehlikeler için 2 uzman uyarısı

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. İmre Gökyar ve Dr. Mehmet Kesikminare tatilde çocukları korunmanız gereken tehlikeler ve yazın korumanız gereken hastalıklar hakkına bilgi verdi:

Sağlık

Klimanıza çarpılmamak için gayret sarf edin

Klimalı ortamlarda çalışan, klimalı otel odasında kalan, klimalı araç ile seyahat eden kişilerin bilmesi gereken sağlık bilgileri

Sağlık

KKKA aşısı insanlar üzerinde denenecek

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığına karşı geliştirilen aşının eylül ayı içerisinde gönüllüler üzerinde denemesinin yapılacağını...

Sağlık

Saçlarınız dökülüyorsa nedeni topuz olabilir

Saç dökülmesi genelde erkeklerin sorunu olmasına rağmen son zamanlarda kadınlarda da bu şikayet konusu olmaya başladı.

Sağlık

Pandemi döneminde taşınacaklar ne yapmalı?

Pandemi döneminde taşınırken veya tadilat yapılırken dikkat edilmesi gereken önemli noktalar var.

Sağlık

Yazın sakınılması gereken 6 alerji

Acıbadem Fulya Hastanesi Kulak Burun Boğaz Uzmanı Dr. Esin Özlem Atmış yaz sıcağında en sık görülen 6 alerjiyi anlattı, önemli öneriler ve uyarılarda bulundu.

Sağlık

Sarımsağın Faydaları

Sarımsağın faydaları, kokusunu gidermenin yolları ve en sağlıklı biçimde tüketmenin yolları nelerdir aşağıda bulabilirsiniz.

Sağlık

Yiyeceklerdeki gizli tehlike: Aflatoksin

Küfler tarafından üretilen çok zehirli Aflatoksin maddesinin 14’ten fazla çeşidinin B1, B2, G1 ve G2 türlerinin insan ve hayvanlar için tehlikeli olduğu biliniyor.