Yeniçağ

Yeniçağ

Dr. Beck Apiterapi Ödülü Emine Erdoğan'a verildi

Uluslararası Apiterapi Federasyonu, , arı ürünlerinin tıp alanında kullanılması amacıyla apiterapi çalışmalarına katkısı dolayısıyla Emine Erdoğan'a, Dr. Beck Apiterapi Ödülü verdi.

Yeniçağ

Şiirin şifa amaçlı kullanımı ve ruh sağlığına faydaları

Şiirin terapötik amaçlarla kullanılması, Şamanların bir bireyin veya kabilenin refahı için şiirler söylediği ilkel ayinlere kadar uzanır.

Yeniçağ

Hangi burç ev dekore ederken neleri önemsemeli?

Burcunuza göre evinizi dekore ederken ne tür mobilyalar ve aksesuarlar kullanmalısınız? Burcunuzu en iyi yansıtan renkler hangileri? İşte burçlara göre dekorasyon önerileri:

Yeniçağ

Astrolojik gizemler kitabı Picatrix'te Gezegensel Ritüel Kıyafetleri

Okultizm Uzmanı Yazarımız Ferda Ercan Uyulan, "Yedi Gök Cisminin Hakimiyet Alanları ve Gezegensel Ritüel Kıyafetleri" başlıklı yazısında sizleri Misaller Alemi'nde seyahate çıkartıyor.

Yeniçağ

Saat saat vücudumuzun verdiği doğal biyolojik tepkiler

Başarının bir sırrı da biyolojik saate uyum sağlamaktır.

Yeniçağ

Uzun Ömür Diyeti 120 yaşa kadar sağlıklı ömür vaadediyor!

Pek çok diyet gibi gelip geçici bir moda akımı mıdır yoksa bilimsel olduğun iddialarını kanıtlayarak kalıcı beslenme programı mı olur bilinmez ama bu beslenme programı hayli iddialı:

Yeniçağ

Gaziantep Mevlevihanesi’nde Mevlevi Mukabelesi yapıldı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Gazikültür A.Ş. tarafından Mevlana Celaleddin-i Rumi’nin 815’inci doğum yılı münasebetiyle 100 yıl sonra ilk defa Gaziantep Mevlevihanesi’nde “Mevlevi Mukabelesi”...

Yeniçağ

Dr. Ümit Aktaş: Diyabetten korunur gibi Alzheimer’dan da korunabilirsiniz

Fitoterapist Dr. Ümit Aktaş'a göre; beyin hücrelerinde bir enflamasyon ve insülin direnci hastalığı olan Alzheimer’ı tetikleyen yanlış beslenme, karbonhidratlar, işlenmiş gıdalar, katkı maddeleri, hibrit tohumlar ve...

Yeniçağ

Yoga yapmanın 21 yararı

Yoganın faydaları nelerdir?

Yeniçağ

Müze ziyareti resmen 'ilaç' kapsamına alındı

Belçika'da psikologlar artık reçetelerine tedavi olarak ücretsiz müze ziyareti yazabiliyor.