Sağlık

Sağlık

Dedi Yöntemi ile sigara nasıl bırakılır?

Sigarayı bırakmak için, önce bunu neden yapmak istediğinizi, bırakmanın avantajlarını not edin ve zor bir sürecin sizi beklediğini idrak edin.

Sağlık

Vücuttaki serotonin oranı nasıl arttırılabilir?

Serotonin eksikliği; kabızlık, şişkinlik yaparken, bu hormonun az salgılanması da uykuya dalmada zorluk çekme, uyku düzensizlikleri ve ani uyanmaya neden olur.

Sağlık

Normalleşme döneminde dikkat edilecek 6 nokta

Koronavirüs salgını nedeniyle iki ayı aşan Evde Kal süreci yerini kontrollü sosyal hayata bırakıyor. Peki bu dönemde nelere dikkat edilmesi gerekiyor?

Sağlık

Vitamin İlaçları yararlı sanıyorsanız, yanılıyorsunuz!

Vitamin ve doğal olduğu iddia edilen takviye edici ilaçların, kanser ya da diğer hastalıklara karşı etkisi yok. Üstelik doğal olmayan yüksek doz vitaminler zararlı!

Sağlık

Ne zaman ders çalışırsa daha iyi öğreniliyor?

Sınav hazırlığı, ders çalışma ve öğrenme süreciyle uyku arasında doğrudan bağlantı var. Uyku öncesi ve uyku sonrası çalışmak öğrenmedeki başarıyı artırıyor.

Sağlık

Sağlıklı kilo vermek için günde 2 bardak süt

Düzenli şekilde her gün içilen iki bardak süt, dengesiz ve sağlıksız beslenmeyle alınan kiloları önlemede önemli rol oynuyor.

Sağlık

Ağrıyan dirsekleri güçlendiren egzersiz

Son derece basit bir egzersiz. Ağrıyan dirsekleri tedavi etmekle kalmıyor, koruyor da. Üstelik bu hareketler için özel zamana ihtiyaç da yok.

Sağlık

Sağlık Bakanlığı'ndan 11 sektöre özel normalleşme süreci rehberi

Sağlık Bakanlığınca, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sonrası kontrollü normalleşme süreci için 11 sektörü içeren rehberler hazırladı.

Sağlık

Hipertansiyon hastaları nasıl beslenmeli?

Kalp ve hipertansiyon hastaları için sütlü tatlılar daha 'masum'

Sağlık

Bayramda şekerden uzak durmaya çalışın

Şeker, bağışıklık sistemini baskıladığı ve zayıflattığı için Bayramlarda insan sağlığını tehdit ediyor.