Sağlık

Sağlık

Şeker hastalığının 7 önemli belirtisi

Diyabet riskini azaltmak için öneriler...

Sağlık

Sağlıklı uyku için beslenme önerileri

Yeme düzeni uykuyu etkiliyor! Süt ürünleri, yağlı balıklar ile vişne ve kivi gibi bazı meyvelerin uyku süresi ve kalitesi üzerinde olumlu etkileri bulunuyor.

Sağlık

Çocuklarda topuk ağrısı ihmale gelmez

'Çocuktur geçer' denilerek önemsenmeyen ve önlem alınmayan topuk ağrıları, yürüme bozukluklarına varabilen ciddi sorunlara zemin hazırlayabilir.

Sağlık

Çok oturanlarda felç riski daha yüksek

Günde 8 saat veya daha fazla oturanların, dört saatten az oturup, her gün en az 10 dakika egzersiz yapanlara kıyasla felç geçirme riskinin 7 kat daha fazla.

Sağlık

Donuk omuz sendromu şeker hastalarında daha fazla

Donuk omuz sendromu omuzda ağrı ile başlıyor, sonra ilk kolun dışa dönüş hareketini kısıtlıyor, zamanla da hareketlerin tümünü kısıtlıyor.

Sağlık

Aşı olmayanlara PCR testi mecburiyeti

6 Eylül 2021 pazartesi gününden itibaren; seyahat, konser, sinema ve tiyatro gibi faaliyetlere katılmak isteyenler, eğer aı olmamışsa negatif PCR testi sonucu getirmek zorunda kalacak.

Sağlık

Karpuz ve peynirin tadına aldanıp, fazla yememek gerek

Yazın dayanılmaz lezzeti karpuz peynir menüsünün miktarı abartılırsa, ciltte sivilce sorunlarından kan şekeri yüksekliğine ve karaciğerde yağlanmaya kadar pek çok sorun çıkarabiliyor.

Sağlık

Kıl dönmesini erken belirtilerinden anlayabilirsiniz

Sinsi ilerleyen bir hastalık olan kıl dönmesi küçük belirtilerle erkenden teşhis edilebilir.

Sağlık

Baş dönmesinde dikkat edilmesi gereken sinyaller

Baç dönmesi başlıbaşına bir hastalık değildir ama pek çok hastalığa işaret edeen bir belirtidir. Kimi zamansa bulantı, kusma, kulak çınlaması, işitme azlığı ile birlikte görülür.

Sağlık

Dizleri güçlü tutmak için 7 öneri

Dizleri güçlendirmek ve diz ağrılarından kurtulmak için alınacak basit önlemler