Kültür Sanat

Kültür Sanat

Komili Zeytinyağı Kültürünü yaşatma çabalarını açıkladı

Komili, zeytinyağı ve kültürünü kuşaklar boyu yaşatma misyonu ile katıldığı Heritage İstanbul'da dağıttığı zeytinyağı fideleri ile büyük takdir kazandı.

Kültür Sanat

Atlarla Gelen Resim Sergisi

Ünlü akademisyen ressam Prof. Dr. Erol Yıldır'ın imzasını taşıyan atlar eksenli resim sergisi 31 Mayıs 2022 tarihine kadar Kastamonu Üniversitesi Merkez Kütüphanesi Güzel Sanatlar Galerisinde gezilebilir.

Mutfak

Glutensiz simit tarifi

Glutensiz simit nasıl yapılır? Glutensiz simit malzemleri nelerdir?

Sinema-TV

MTV Film ve TV Ödülleri 2022 adayları açıklandı

2022 MTV Film ve TV Ödülleri ve Film ve TV Ödülleri: Doğaçlama adayları açıkladı. Ödüller için oylama, 19 Mayıs 01:00’e kadar 26 kategoride vote.mtv.com adresinden sürecek.

Mutfak

Akciğerleri güçlendirecek 11 önemli besin

Düzenli yenildiği takdirde akciğerleri güçlendiren besinler.

Kültür Sanat

Milli Saraylar'dan Kaşıkçı Elması Çalınmadı açıklaması

Sosyal medyada Kaşıkçı Elması'nın Topkapı Sarayı Müzesinden çalındığına dair iddialar üzerine Milli Saraylar açıklama yağarak, Kaşıkçı Elması'yla ilgili iddiaları fotoğraflı olarak yalanladı.

Kültür Sanat

Fazıl Say'ın babası Ahmet Say'ın cenazesi toprağa verildi

Besteci ve piyanist Fazıl Say'ın babası, müzikolog, yayıncı, öykü ve roman yazarı Ahmet Say, 86 yaşında hayatını kaybetti.

Sinema-TV

Sinemalarda bu hafta: 13 - 19 Mayıs

Sinema salonlarında bu hafta vizyondakiler arasında; Kurtuluş Hattı, Ejderham ve Ben, Jujutsu Kaisen 0: The Movie, Firestarter, Allah Yazdıysa Bozsun, Korku Takvimi, Zehirli Tohumlar yer alıyor.

Mutfak

Gözlerinizi glokomdan koruyacak 5 besin

En tehlikeli göz hastalıkları arasında yer alan glokom konusunda alınması gereken önlemler: Körlüğe neden olan Glokom’u doğru beslenerek önleyin. Bu 5 besin ile göz sağlığınızı koruyun

Mutfak

Vücudu yoran beslenme tarzından uzak durun

Sağlıksız yaşam tarzı kadar yanlış beslenme alışkanlıklarının da vücutta yorgunluğa yol açabilir, bazı basit değişikliklerle önemli faydalar sağlanabilir.