Kültür Sanat

Turizm

Hac ve umre acentelerine mali yaptırım geliyor

Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararına göre, Bakanlıklararası Hac ve Umre Kurulu üyeleri değiştirildi.

Kültür Sanat

Bursa Saat Kulesi restore edilecek

Bursa'da, Tophane Parkı'nda yer alan tarihi Bursa Saat Kulesi, Büyükşehir Belediyesi tarafından gelecek yıl restore edilmeye başlanacak.

Kültür Sanat

Da Vinci'nin dehasının sırrı şaşılığı olabilir mi?

İddiya göre Rönesans döneminin ünlü ressamlarından Leonardo Da Vinci'nin çizim ve perspektif yeteneğinin arkasında şaşı olmasının yatıyor olabilir.

Mutfak

Sebze ve meyveleri neden yemeliyiz?

Sebze ve meyveler nasıl yenilmelidir? Sabri Ülker Vakfı sebze ve meyvelerin faydalarının yanı sıra nasıl yenilmesi gerektiğine dair bilgiler paylaşıyor.

Mutfak

Emine Yüzbaşıoğlu'dan sağlıklı menopoz için beslenme tavsiyeleri

Sağlıklı menopoz dönemi için 7 beslenme önerisi

Kültür Sanat

Fas'ta Sufi Kültürü Festivali başladı

13 ülkenin katıldığı Fes Sufi Kültürü Festivali Derneği himayesindeki organizasyonda, tasavvuf musikisi dinletisi ve konferanslar düzenlenecek.

Mutfak

Cildi gençleştiren 10 bitki

Herkes sağlıklı ve genç bir cilde sahip olmak ister. Dermatoloji Uzmanı Hüseyin Hira, ‘sağlıklı cilde giden yol mideden geçer’ dedi ve 10 mucizevi besinin listesini verdi…

Sinema-TV

Altın Elma ödülleri sahiplerini buldu!

Dizi ve tiyatro oyuncusu Yetkin Dikinciler ile Almanya’da yaşayan Türk asıllı sunucu Nadide Kepçe’nin sunduğu ödül töreni, Almanya'nın Frankfurt kentindeki yapıldı.

Kültür Sanat

Sagrada Familia Kilisesine sonunda imar izni verildi

İspanya'nın ünlü turistik yapılarından inşaatı 130 yıldır devam eden Barcelona'daki Sagrada Familia kilisesi, imar izni alabilmek için yüklü ceza ödüyor.

Turizm

Etiyopya’daki Necaşi türbesi dolup taşıyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) restore ettiği Etiyopya’daki Kral Necaşi Türbesi yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgisini çekiyor.