Yurt

Yurt

Hareketli çocuk nelerin farkına varır?

Çocuk, kurallara uymayı, takım arkadaşlarının önemini, empati kurmayı, disiplini, motivasyonu, liderliği, duygularını öğrenmeyi fiziksel aktivite sayesinde başarır.

Yurt

LGS için öğrecilere ve ailelerine taktikler

Öğrencilerin sınav kaygısıyla nasıl başa çıkacağını da bilmesi gerekiyor. Bu noktada ailelere de büyük görev düşüyor.

Yurt

Ekolojik zenginliği koruma çabaları sürüyor

Türkiye'nin geleneksel tabiat edinimleri derlenerek kayıt altına alınıyor.

Yurt

Migros'tan atık pilleri süte çeviren kampanya

Piller Migros'a Sütler Çocuklara kampanyası çerçevesinde 31 Aralık'a kadar Migros'a götüreceğiniz her atıl pil, korunmaya muhtaç çocuklar için süte dönüşecek

Yurt

Atatürk'ün Samsun'a çıkışının 100. yılını kutluyoruz

100 yıl önce Anadolu'ya açılarak Milli Mücadele meşalesini ateşleyen Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmetle anıyoruz.

Yurt

Risk Altındaki Çocuklar Sempozyum sonuç raporu açıkladı

Türkiye’deki Risk Altındaki Çocuklar Sempozyumu raporu açıklandı. Çarpıcı sonuçların paylaşıldığı raporda, TOÇEV’in önerileri de yer aldı.

Yurt

Denizde yüzerken heykel buldu

Muğla'nın Datça ilçesinde bir koleksiyoner, jandarma ekiplerin arayarak denizde yüzerken mermerden yapılmış kadın heykeli bulduğunu söyledi.

Yurt

Isparta'da zambak zamanı

Adı gül ile özdeşleşen Isparta, ekonominin yanı sıra kırsal turizme de katkı sağlayan zambakların açmasıyla turistlerin uğrak yeri olmaya başladı.

Yurt

Hava kirliliğinden ölüm trafikte ölümden 7 kat fazla

Hava Kirliliği ve Sağlık Etkileri : Kara Raporuna göre, hava kirliliği trafik kazalarından ölenlerden 7 kat daha fazla insan hava kirliliğinden öldü

Yurt

İstanbul'da Yenilenecek Seçimlere dair bilinmesi gerekenler

Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin yenilenmesine ilişkin kararının ardından İstanbul'daki 10 milyon 560 bin 963 seçmen, 31 bin 124 sandıkta 23 Haziran Pazar günü yeniden oy...