Yurt

Yurt

Kültür ve Turizm Bakanlığı 58 sözleşmeli personel alacak

Kültür ve Turizm Bakanlığı mühendis, mimar, şehir plancısı, tekniker, teknisyen ve müze araştırmacısı kadrolarına alım yapılacak.

Yurt

Düzce'de artçı depremler sürüyor

Düzce merkezde saat 06.57'de 4,3 büyüklüğünde bir artçı sarsıntı oldu.. Artçı deprem çevre illerde de hissedildi.

Yurt

Tekirdağ'da bir kadın bir yıl boyunca doktor gibi ameliyatlara girmiş

Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesi Devlet Hastanesi’nde sahte doktor skandalı yaşandı. Bir yıldır kendini doktor gibi gösteren 25 yaşındaki kadının, aslında doktor olmadığı ortaya çıktı.

Yurt

Fatih Terim’in annesi vefat ettti

25 Kasım Cumartesi günü hayatını kaybeden Nuriye Terim, düzenlenen cenaze töreniyle toprağa verildi.

Yurt

İstiklal Caddesindeki simitçi ve kestaneciler kaldırıldı

İstanbul Valiliği, terör saldırısının ardından Taksim İstiklal Caddesi'ndeki bulunan simitçi ve kestaneci tezgahlarını sokak aralarına çekti. .

Yurt

Zorunlu Deprem Sigortası Tarife ve Talimat Tebliğinde Değişiklik Yapıldı

Zorunlu Deprem Sigortası Tarife ve Talimat Tebliğinde Değişiklik Yapılmasına İlişkin Tebliğ bugünkü Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Yurt

Düzceli depremzelere bir kötü haber de havadan geldi

Deprem felaketi nedeniyle insanların dışarıda yaşadığı ve kesinlikle hasarlı binalara girilmemelerinin istendiği Düzce'ye şiddetli yağmur yağacağı ve sel baskınları yaşanabileceği tahmin ediliyor.

Yurt

Düzce'de deprem: Büyüklüğü 5.9

Düzce'nin Gölyaka ilçesinde meydana 5,9 büyüklüğündeki depremde 68 kişi yaralanırken, binlerce binada hasar olduğu açıklandı.

Yurt

UNICEF Türkiye'den Tek Bir Takım olma çağrısı

UNICEF Türkiye, 20 Kasım Dünya Çocuk Günü aktiviteleri kapsamında #DünyaÇocukGünü ve #WorldChildrensDay etiketleriyle çocuk hakları için herkesi “Tek Bir Takım” olmaya davet etti.

Yurt

Cemevleri'ne devlet yardımı yasallaştı

Alevilerin ibadet ettiği Cemevleri'ne Vergi Usul Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi.