Yurt

Yurt

Van'da Mavi Balina oyunu dehşet saçtı: 1 intihar

Van'ın Tuşba ilçesinde bir kız çocuğunun, 'mavi balina' adlı bilgisayar oyunu nedeniyle intihar ettiği, 3 kız çocuğunun ise kurtarıldığı belirtildi.

Yurt

Antalya hayvanat bahçesinden kurt kaçtı

Antalya'da hayvanat bahçesinden kaçan kurdun yakalanmasına çalışılıyor.

Yurt

31 Mart 2019 Yerel Seçimi oy kullanma rehberi

31 Mart'ta yerel yöneticileriseçmek için gidilecek sandık başında oylar 6 adımda kullanılacak

Yurt

Cüceler engelli statüsüne alındı

Cücelik olarak bilinen akondroplazili vatandaşların engelli sınıfında tanımlanması ve pozitif ayrımcılıktan yararlanması için yaptığı çalışmalar sonuca ulaştı.

Yurt

Silivri'de deniz yaklaşık 150 metre çekildi

İstanbul'un Silivri ilçesinde sahil şeridinde deniz suyu kıyıdan yaklaşık 150 metre çekildi. Tekirdağ'ın Marmaraereğlisi ilçesinde de sahilde denizin yaklaşık 30 metre çekildiği gözlendi.

Yurt

Yargıtay: İzinsiz yapılan masraf kiracıya ait

Yargıtay emsal bir karara imza atarak, mülk sahibinden yazılı izin alınmadan yapılan masrafların kiracıya ödenemeyeceğine hükmetti.

Yurt

Çamlıca Camii'nde sona doğru

Temeli 2013'te atılan Çamlıca Camii'nde sona gelindi. Cami 7 Mart'ta ibadete açılıyor. Regaib kandilinde ibadete açılacak camide kütüphane, konferans salonu gibi sosyal alanlar ise resmi açılış töreninin ardından...

Yurt

Türkiye'de mutlu insan sayısı yüzde 5 azaldı

Türkiye'de mutlu olduğunu beyan edenlerin oranı 2017 yılında yüzde 58 iken 2018'de yüzde 53,4'e düştü. En yüksek mutluluk oranı 65 ve üzeri yaş grubunda görüldü

Yurt

Patrik Photios’un batık adadaki manastırı

Ateist olduğu için dini kurumlara uzak olan Yunan Başbakan’ın katıldığı törende anılan Patrik Photios’un hikâyesi, İstanbul’un kayıp adası Vordonisi’ye dayanıyor.

Yurt

TSSEA anketine göre Türkiye’nin en önemli sorunları

TSSEA-2018 sonuçlarına göre, Türkiye halkı, Türkiye’nin en önemli sorunları olarak; işsizlik, hayat pahalılığı ve Türk lirasının değer kaybetmesini görüyor.