Yurt

Yurt

Rafting yapılan Kısık Kanyonunda su kalmadı

Kuraklıktan nasibini alan Büyük Menderes Nehri'nin geçtiği Denizli'nin Çal ilçesindeki Kısık Kanyonunda sular taban seviyesine çekildi.

Yurt

Bartın’da tonlarca balık karaya vurdu, kovayı kapan sahile koştu

Deniz suyunun soğuması nedeniyle Bartın’ın Amasra ilçesi Avara Göçkündemirci sahilinde tonlarca balık kıyıya vururken yüzlerce vatandaş ellerinde kova çuval, kova ve poşetlerle sahile akın etti.

Yurt

Balık fiyatlarında düşüş bekleniyor

2021 Av sezonu başladı. Balıkçılar geçen yıla göre hamsi, istavrit, lüfer ve tekirin daha bol olduğunu belirtirken, palamutun geçen yıla göre daha az olması bekleniyor.

Yurt

Ankara’da bir tarlada obruk oluştu

Konya'da oluşan obruklar Türkiye'nin gündeminden düşmezken, Ankara’nın Polatlı ilçesine bağlı Hacıosmanoğlu Mahallesinde de bir obrul oluşumu gözlendi.

Yurt

Ağrı Dağı Milli Parkı'nın yosunları

Türkiye'nin en büyük milli parklarından Ağrı Dağı Milli Parkı'ndaki bazı alanlarda, her yıl yaz döneminin sonuna doğru yosunlaşma meydana geliyor.

Yurt

Okullarda yüz yüze eğitim başladı

Geçen hafta intibak eğitimleri için kapılarını açan Miili Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda bugün itibariyle tüm sınıflarda yüz yüze eğitimler başladı.

Yurt

Marmaris'te deprem: Büyüklüğü 4.1

Muğla'nın Marmaris ilçesi açıklarında Ege Denizi'nde 4,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Yurt

Obrukların çökerttiği Konya Ovası şimdi de yarılıyor

Konya Ovası'nda kilometrelerce uzunlukta yüzey yarıkları oluşuyor. Yarıklara yer altı sularındaki çekilmenin neden olduğu belirtiliyor.

Yurt

Ulaşımda PCR testi mecburiyeti başlıyor

6 Eylülden itibaren toplu taşımada PCR testi zorunlu hale geliyor.

Yurt

Süphan Dağı'nın krater gölleri kurudu

Küresel ısınma ve iklim değişikliği sancıları sürerken Türkiye'nin en yüksek üçüncü dağı Süphan'da bulunan 3 krater gölünün kuruduğu anlaşıldı.