Yurt

Yurt

7 ile giriş ve çıkış kısıtlaması kaldırıldı

İçişleri Bakanlığı, seyahat kısıtlamasına ilişkin genelge ile 7 ildeki giriş ve çıkış kısıtlamasını kaldırdığını açıkladı.

Yurt

Normalleşme takvimi ile LGS ve YKS sınavlarının tarihi belli oldu

Yükseköğretim Kurumları Sınavı 27-28 Haziran’da, Liselere Geçiş Sınavı 20 Haziran’da, Askeri Öğrenci Sınavı 14 Haziran'da yapılacaktır. Üniversiteler 15 Haziran’da akademik takvime dönebilecekler.

Yurt

Kakava ateşi bu sene sembolik yanacak

Kakava şenliklerine koronavirüs engeli. Romanların bayramı Kakava, bu yıl yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında, şenlikten uzak sembolik olarak kutlanacak.

Yurt

DSİ'den baraj ve göletlerde yüzmeyin uyarısı

Devlet Su İşleri; baraj, gölet, sel kapanı, regülatör ve sulama kanallarında suya girilmesinin taşıdığı risklere dikkat çekti..

Yurt

TÜİK Nisan ayı enflasyon rakamlarını açıkladı

Türkiye İstatistik Kurumu'nun açıklamasına göre enflasyon nisan ayında yüzde 0,85 artarken, yıllık bazda yüzde 10,94 oldu.

Yurt

Tarihi Topkapı Surlarının bir kısmı çöktü

Topkapı'da Sulukule Caddesi üzerindeki tarihi İstanbul Surlarının bir kısmı öğle saatlerinde henüz bilinmeyen bir nedenle çöktü.

Yurt

Elazığ'da 4 büyüklüğünde deprem oldu

Elazığ'ın Sivrice ilçesinde saat 16.25'te 4 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Yurt

Ekonomik Güven Endeksi 51.3'e düştü

Mart ayında 91.8 olan Ekonomik Güven Endeksi nisan ayında yüzde 44.1 oranında azalarak 51.3 değerine düştü.

Yurt

Ramazan Bayramında da sokağa çıkma yasağı olabilir

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Kurban Bayramında sokağa çıkma kısıtlamasının ihtimaller dahilinde olduğunu söyledi.

Yurt

1275 öğrenci Uzaktan eğitimle hafız oldu

Diyanet İşleri Başkanlığı, Kovid-19 salgını sebebiyle eğitime ara verilen dönemde, uzaktan eğitim yoluyla 1275 öğrencinin hafızlığını tamamladığını bildirdi.