Teknoloji

Teknoloji

Elon Musk'lı Twitter beyin-net'e mi hazırlanıyor?

Ünlü sosyal medya sitesi Twitter’a eklenecek özellikler neler olabilir? Twitter, beyin-net kavramının uygulanacağı bir alan olabilir mi?

Teknoloji

Deepfake sahtekarlığı nedir, derin hileden nasıl korunulur?

Deepfake hilesinin nasıl tespit edileceğine dair ipuçları

Teknoloji

eBay açıkladı: GittiGidiyor Türkiye'de bitiyor

2016'da GittiGidiyor'un hisselerinin tamamını alan ABD merkezli küresel e-ticaret firması eBay, GittiGidiyor'un Türkiye'deki faaliyetlerine son vereceğini açıkladı.

Teknoloji

Sosyal medya hesabınızı koruyacak 6 öneri

Sosyal medya araçlarının kullanımı her yaş grubunda artarken, yoğun dijitalleşme sanal suçlara karşı alınması gereken önlemleri daha da önemli hale getiriyor.

Teknoloji

İnternet kullanıcılarının ortalama 8 ayrı sosyal medya hesabı var

Türkiye’de sosyal medya platformlarını kullananların sayısı 2022 yılının ilk çeyreğinde 71 milyona ulaştı.

Teknoloji

Yapay zekâ kendi dilini geliştirdi

Yapay zekâ, kendine has bir dil yaratmayı başardı. Open AI’ın DALL-E2 adlı sistemi henüz çözülememiş özgün bir dil geliştirdi. Yapay zekânın kullandığı kelimelerin hiçbir dilde karşılığı yok.

Teknoloji

YUDA 2022 Tasarım Yarışması

Üniversite gençlerine yönelik Upcycle Design Awards (YUDA) Projesi, Birleşmiş Milletlerce, Uluslararası Cam Yılı yılı ilan edilen 2022'de hayata geçirildi.

Teknoloji

Türkiye Reklam Dikkat Araştırması sonuçları

Türkiye'de en çok reklam mobil oyun oynanırken izleniyor. En çok izlenen reklamlar ise duygusal içerikli videolar içerenler.

Teknoloji

UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki 6 tarihi bölgenin sanal ikizi yaratıldı

Colosseum, Babil'in Asma Bahçeleri, Konark Güneş Tapınağı, Pompeii, Porta Nigra ve Shuri Kalesi Living Heritage öğrenci projesi sayesinde geçmişte var olduğu gibi yeniden canlandırıldı.

Teknoloji

2022 baharında çocuklar internette en çok neleri aradı

Mart Nisan ve Mayıs aylarında çocukların internette en çok ziyaret ettiği ilgi alanlarında Oscar etkinliği öne çıkarken, oyun segmentinde ‘The Backrooms’un, müzik alanında SUGA ve PSY'nin 'That That' şarkısının...