Teknoloji

Teknoloji

Dijital pazarlamanın 10 yeni aracı

Pazarlama teknolojilerine yön veren trendleri yakından izlemek gerekiyor. İnsan davranışlarını asla göz ardı etmemek gerekiyor.

Teknoloji

Türkiye İnovasyon Haftası 3-4 Mayıs'ta İstanbul Kongre Merkezinde

Ticaret Bakanlığı koordinasyonuyla Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından düzenlenecek Türkiye İnovasyon Haftası, 3-4 Mayıs'ta İstanbul'da gerçekleştirilecek.

Teknoloji

Samsung Galaxy S10 5 piyasaya çıktı

Samsung şirketi, akıllı telefon pazarına hareket getirmesi ümidiyle son mobil şebekesi için yeni tasarlanan Galaxy S10 5G modelini piyasa sürdü.

Teknoloji

Eski USB'lere ne yapmalı, ne yapmamalı?

Attığınız USB’lere dikkat! Çoğu ikinci el harici disk, önceki sahibinin verilerini içeriyor.

Teknoloji

Malezya, uçan otomobil üretmeyi planlıyor

Malezya Girişim ve Kalkınma Bakanı Rıdvan Yusuf, uçan otomobilin taslak modelinin hazır olduğunu ve bu sene içinde ilk örneğinin tanıtılacağını bildirdi.

Teknoloji

Steve Jobs 64 yaşında (Steve Jobs kimdir?)

Teknoloji dünyasının en önemli isimlerinden, Apple'ın kurucusu Steve Jobs 2011'de hayatını kaybetmişti. Apple'ı zirveye çıkaran fikirleri üreten ve teknoloji dünyasında çığır açan Jobs yaşasaydı bugün 64 yaşında...

Teknoloji

İşitme engelliler için 'alt yazılı' gözlük geliştirildi

Düzce'de 2 lise öğrencisi, takıldığı gözlüğün yan bölümündeki led ekrana konuşmaları yansıtarak işitme engelli bireylere iletişim kolaylığı sağlayacak düzenek geliştirdi.

Teknoloji

Huawei'den katlanabilir telefon

Huawei, yeni 5G'yi destekleyen katlanabilir akıllı telefonu Mate X'i satışa çıkardı.

Teknoloji

Ay'a insansız uzay aracı gönderildi

İsrail'in kendi üretimi "Beresheet" ismi verilen insansız uzay aracı, bu sabah ABD'nin Florida eyaletinde bulunan Cape Canaveral Uzay Üssü'nden Ay'a fırlatıldı.

Teknoloji

Yapay zekada önde giden ülkeler

Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü (WIPO), yapay zekaya ilişkin en çok patent başvurusunun Japonya, Güney Kore ve ABD'den şirketlerce yapıldığını bildirdi.