Teknoloji

Teknoloji

AB yörüngeye 4 uydu gönderdi

Avrupa Birliği'nin (AB) uydu navigasyon sistemi projesi Galileo'nun 4 uydusu yörüngeye gönderildi.

Teknoloji

Facebook'ta viedo izleme partileri başladı

Facebook, bir süredir test ettiği ve Facebook gruplarındaki insanların hep birlikte gerçek zamanlı olarak video izlemelerine olanak sağlayan özelliği Watch Party’i tüm dünyada başlattı.

Teknoloji

Rolls Royce'den uçan taksi projesi

ANKARA (AA) - İngiliz otomotiv firması Rolls Royce lüks uçan taksi projesi üzerinde çalışıyor.BBC'de yer alan habere göre, ürettiği lüks otomobillerle bilinen firma, aynı sınıfta lüks...

Teknoloji

Havacılığın geleceği elektrikli uçaklar mı?

Havacılığın geleceği elektrikli uçaklar mı?

Teknoloji

Tesla, ABD dışı ilk fabrikasını Şanghay'da açacak

Elektrik otomobillerle ün kazanan Tesla, Şanghay'da açacağı yeni fabrikada yılda 500 bin elektrikli otomobil üretecek. Fabrika, Tesla'nın ABD dışındaki tek tesisi olacak

Teknoloji

Boğaziçi Üniversitesi RoboAKUT Takımı Dünya üçüncüsü oldu

Japonya, Almanya, Amerika, Tayland gibi ülkelerin en iyi üniversitelerinden 28 takımın katıldığı AKUT liginde yarışmacıların farklı özellikleri olan sahalarda yarışmaları beklendi.

Teknoloji

Instagram'dan daha uzun video müjdesi

Instagram'dan gençleri sevindirecek karar. Instagram, video kısıtlamalarını özellikle gençlere cazip gelecek biçimde esneterek video süresini 1 saate kadar uzatacak.

Teknoloji

Duvar arkasını gösteren radar

Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret AŞ (STM), duvar arkası radar konusundaki kabiliyetleriyle yeni ürünler geliştirdi.

Teknoloji

CeBIT'te Türkiye 12 firma ile yer alıyor

Uluslararası Bilişim Teknolojileri Fuarı CeBIT'te Türkiye'den yazılım alt sektörü üzerine uzman firmaların katılması dikkati çekti.

Teknoloji

Fortnite oyunu spora dönüşmek üzere.

Fortnite dünyayı nasıl ele geçirdi?