Teknoloji

Teknoloji

Filli Saat, 8 asır sonra yeniden inşa edildi

Sibernetik dehası El-Cezeri'nin görenleri hayran bırakan Filli Saati, 8 asır sonra Fizik Mühendisi ve Heykel Sanatçısı İskender Giray tarafından yeniden hayata geçirildi.

Teknoloji

Netflix oyun pazarına girmeye hazırlanıyor

Oyun pazarına girmeyi planlayan popüler dijital yayın platformu Netflix'in reklamsız abonelik servisi planladığı belirtiliyor.

Teknoloji

YouTube’taki her videoda reklam olacak

YouTube tüm videolara reklam yerleştirme kararı aldığını, ancak kârını küçük içerik üreticileriyle paylaşmayacağını açıkladı.

Teknoloji

WhatsApp: Gizlilik sözleşmesi Türkiye’de uygulanmayacak demedik

Rekabet Kurumu'ndan yapılan açıklamada, WhatsApp’ın gizlilik sözleşmesinin Türkiye’de imzalayanlar dahil kimse için yürürlüğe girmeyeceği bildirildi ama cevap temkinli oldu.

Teknoloji

YouTube Hizmet Şartları güncellendi

YouTube, abonelerine hizmet şartlarının değiştiğini duyurdu.

Teknoloji

NASA, Mars'ta 'Volkanik Taşlar' buldu

NASA'nın Mars'a yolladığı Perseverance aracından yeni bulgular ve bilgiler paylaşıldı. Bu bilgiler araştırmacıları oldukça şaşırttı.

Teknoloji

Microsoft 26 yıl sonra Internet Explorer’ı kaldırıyor

Yazılım devi yaptığı açıklamada, mevcut sürüm olan Internet Explorer 11 masaüstü uygulamasının, Windows yazılımının belirli sürümleri için önümüzdeki yıl 15 Haziran'dan itibaren desteklenmeyeceğini...

Teknoloji

Will Smith'in NewNew uygulaması Black Mirror'u anımsattı

Rol aldığı Bilimkurgu filmlerinde distopik dünyalar ve teknolojinin kötü kullamına dikkat çekilen Will Smith, ortağı olduğu uygulama ile eleştiri yağmuruna maruz kalıyor.

Teknoloji

Google'un yeni yapay zeka uygulaması LaMDA

Google, LaMDA’yı gelecekte yapay zeka ile konuşmalarını mükemmelleştirecek en önemli parça olarak tanıttı.

Teknoloji

Taşınan telefon numarası sayısı 153 milyonu aştı

Cep telefonu operatörleri arasında bugüne dek 151 milyon 91 bin 343 numara taşınırken, sabit telefonlarda sayı 2 milyon 263 bin 38'i buldu.