Teknoloji

Teknoloji

Microsoft 26 yıl sonra Internet Explorer’ı kaldırıyor

Yazılım devi yaptığı açıklamada, mevcut sürüm olan Internet Explorer 11 masaüstü uygulamasının, Windows yazılımının belirli sürümleri için önümüzdeki yıl 15 Haziran'dan itibaren desteklenmeyeceğini...

Teknoloji

Will Smith'in NewNew uygulaması Black Mirror'u anımsattı

Rol aldığı Bilimkurgu filmlerinde distopik dünyalar ve teknolojinin kötü kullamına dikkat çekilen Will Smith, ortağı olduğu uygulama ile eleştiri yağmuruna maruz kalıyor.

Teknoloji

Google'un yeni yapay zeka uygulaması LaMDA

Google, LaMDA’yı gelecekte yapay zeka ile konuşmalarını mükemmelleştirecek en önemli parça olarak tanıttı.

Teknoloji

Taşınan telefon numarası sayısı 153 milyonu aştı

Cep telefonu operatörleri arasında bugüne dek 151 milyon 91 bin 343 numara taşınırken, sabit telefonlarda sayı 2 milyon 263 bin 38'i buldu.

Teknoloji

20'li yaşlar challenge akımları teknolojik yüz tanıma sistemlerini besliyor

Çok yakında hayatın her alanında uygulanmak istenen yüz tanıma sistemlerinin her yere kolayca uygulanabilmesi için 20'li yaşlar challenge türü akımlar kasıtlı çıkarılıyor.

Teknoloji

Twitter ücretli abonelik için hazırlık yapıyor

Geçtiğimiz günlerde bahşiş özelliğini aktif eden Twitter, şimdi ücretli abonelik sistemini tanıtmaya hazırlanıyor. Abone ücreti aylık 2.99 dolar olarak planlanıyor.

Teknoloji

Uçak kazalarına vahşi çözüm: Yumurta itlafı

Kuşların uçaklara zarar vermemesi için dronelar, kuş yuvalarını bulup yavru kuşların yumurtadan çıkmasını engelleyen bir yağ püskürtecek.

Teknoloji

WhatsApp'ın bezdirme taktiği başladı

WhatsApp gizlilik ilkesi güncellemesini onaylamayanlara, "Hayır, kişisel mesajlarınızı göremiyoruz. Hayır, hesabınızı silmeyeceğiz" mesajı gönderdi

Teknoloji

Türkiye'de 82 milyon kişi cepten internete bağlanıyor

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nun açıklamasına göre Türkiye'deki mobil internet abone sayısı, 82 milyon 128 bin 104'e ulaştı.

Teknoloji

Düşünüleni yazan cihaz geliştirildi

Cihaz sayesinde zihinden geçen düşünceleri ekrandakmetne dönüştürmek mümkün hale geldi.