Teknoloji

Teknoloji

Pardus 19.4-1 Sürümü Yayınlandı

En yeni Pardus’ u hemen şimdi indirebilir, bu sürüm hakkında detaylı bilgi edinmek için sürüm notlarını inceleyebilirsiniz.

Teknoloji

2020 INFLOW ödülleri verildi

INFLOW Awards’20 Ödülleri Sahiplerini Bulurken, Rachel Araz Kiresepi, Danla Bilic, Orkun Işıtmak, Berk Keklik gibi influencer’ların yanı sıra oyuncu Pelin Akil Altan da ödül aldı.

Teknoloji

Hareketli gece fotoğrafı nasıl çekilir?

Yıldızlar nasıl fotoğraflanır? Gün doğumu ve batımında fotoğraf çekerken nelere dikkat etmek gerekir? İşte 'En Uzun Gece' yani 21 Aralık gecesi en iyi fotoğrafı çekmenin püf noktaları:

Teknoloji

Robot köpekler New York'ta göreve hazırlanıyor

Uzayan kol eklentisine sahip robot köpek Spot’u test eden New York Polis Departmanı (NYPD), robotların 2021’de göreve başlayabileceği belirtiliyor.

Teknoloji

Ark II'nin sinematik fragmanı yayınlandı.

Vin Diesel'ın Dinozor Avcısı Olduğu Ark II Sinematik Fragmanı Yayınlandı. The Game Awards'ta yapılan duyuruya göre Vin Diesel, Ark II'de dinozor avcısı olarak yer alacak.

Teknoloji

Nusret Instagram'da tüm ünlülere fark attı

Instagram’da en fazla takipçisi toplayan Türk ünlüler açıklandı. İşte öne çıkan ünlüler ve takipçi sayıları:

Teknoloji

WhatsApp yeni yıla güncellemelerle girecek

Mesajlaşma uygulaması WhatsApp güncellemeler ile ilgili yeni karar aldı.

Teknoloji

Google Asistan hatası: Siri fare olarak algılanıyor

Google'ın Android telefonlarda kullanılan dijital yardımcısı Google Asistan, bir hata nedeniyle Apple'ın sesli asistan teknolojisi Siri'nin fare olduğunu düşünüyor.

Teknoloji

Elektronik kağıt tabanlı esnek ekran geliştirildi

E Ink ve Plastic Logic bir araya gelerek ACeP teknolojisi tabanlı dünyanın ilk esnek ve renkli ekranını geliştirdi. Yeni ekranın gelecekte giyilebilir teknolojilerde kullanılması bekleniyor.

Teknoloji

Playstore’da en çok satılan oyunlar

Türk Telekom’un oyun platformu Playstore'un Çok satan ilk beş oyunu FIFA 21, PES 2021 Season Update, Need for Speed Payback, ve Doom Eternal yer aldı.