Kültür Sanat

Mutfak

Uluslararası Bal Yarışmasında Bitlis Balı birinci oldu

Bitlis balı; Fransa'nın başkenti Paris'te gerçekleştirilen Uluslararası Bal Yarışması'nda (PHA) "Altın Bal" ödülüne layık görüldü.

Kültür Sanat

Ressam Bob'un ilk tablosu 'Ormanda Yürüyüş' 9,8 milyon dolara satıldı

Türkiye'de TRT yaptığı programlarla pek çok insana resim yapmayı öğreten Amerikalı ressam Bob Ross'un ilk televizyon tablosu 'Ormanda Yürüyüş', ABD'de düzenlenen bir müzayedede 9,8 milyon dolara alıcı...

Medya ve Sinema-TV

Ünlü yapımcı Birol Güven Sinema Genel Müdürü oldu

Kaygısızlar, Ayrılsak da Beraberiz, Çocuklar Duymasın ve En Son Babalar Duyar gibi birçok ünlü TV dizisinin yapımcısı Birol Güven; ültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürü oldu.

Medya ve Sinema-TV

Sinemalarda bu hafta: 23 Şubat 2024

Türkiye'deki sinema salonlarında bu hafta ikisi yerli, 5 yeni film vizyona girecek. Haftanın yeni filmleri: Erdal ile Ece, Hayatla Barış, İlgi Alanı, Ritüel ve Oyuncaklar Firarda...

Turizm

Mısır denince akla Piramitler geliyor başta

Mısır piramitleri turistlerin çekim merkezi olmayı sürdürüyor. Dünyanın yedi harikasından Keops piramidinin bulunduğu Mısır, geçen yıl 14,9 milyon turist tarafından ziyaret edildi.

Turizm

Belgrad Turizm Fuarı 45. kez açıldı

Sırbistan'ın başkenti Belgrad'da 45. Uluslararası Turizm Fuarı açıldı. Belgrad'da 27 farklı ülkeden 400'ün üzerinde katılımcının yer aldığı turizm fuarı, 25 Şubat'a kadar devam edecek.

Kültür Sanat

Fatih'in adı var kendi yok camilerine özel proje

Fatih'te, tarihsel süreçte yok olan 26 tarihi camilerinin aslına uygun şekilde yeniden yapılması için çalışmalar sürüyor..

Medya ve Sinema-TV

2024 SİYAD Onur ve Emek Ödüllerini alacaklar açıklandı

56. SİYAD Ödülleri’nde yönetmen Tomris Giritlioğlu ile oyuncu ve şarkıcı Lale Belkıs’a Onur Ödülü, oyuncu Necmettin Çobanoğlu’na ise Emek Ödülü verilecek.

Mutfak

Grip hastalığı sonrası güçlü kalmak için yenmesi gereken besinler

Grip sonrası bağışıklık sisteminizi nasıl eski gücüne kavuşturabilirsiniz? Grip geçirenler neler yemeli, nasıl beslenmeli?

Mutfak

Ödem sorunu yaşamamak için dikkat edilecek 7 nokta

Kollarda, bacaklarda, el ve ayaklarda şişkinliklere, göz altı torbalarına neden olan, tartıya çıktığınızda sizi birkaç kilo fazla gösteren ödem yol açtığı sağlık sorunlarıyla insanların yaşam kalitesini olumsuz...