Kültür Sanat

Medya ve Sinema-TV

Yeşilçam'ın gamzeli yıldızı Bahar Öztan vefat etti

Türk sineması ünlü bir Yeşilçam yıldızını daha kaybetti. Bir süredir kanser tedavisi gören ünlü oyuncu Bahar Öztan amansız hastalıktan kurtulamayarak hayata gözlerini yumdu.

Kültür Sanat

İstanbul Atatürk Kültür Merkezi yılın konser ve tiyatro merkezi ödülü aldı

Atatürk Kültür Merkezi (AKM), Rusya’da “yılın konser ve tiyatro merkezi” seçilerek uluslararası “BraVo” ödülü aldı.

Kültür Sanat

Restorasyonu biten İznik Roma Tiyatrosu ziyarete açıldı

Bursa'nın İznik ilçesinde Roma İmparatoru Trajan tarafından Bitinya Valisi olan tarihçi ve yazar Plinius'a yaptırılan tiyatro, restorasyonun tamamlanmasının ardından yeniden ziyarete açıldı.

Kültür Sanat

2024 İzmir Avrupa Caz Festivali sona erdi

31. İzmir Avrupa Caz Festivali'nin kapanış konserinde Avrupa'nın önde gelen caz müzisyenlerinden biri olarak kabul edilen Ondrej Krajnak, bestelerini seslendirdi.

Kültür Sanat

Ali Ayçil: Türkçe ile kötülük yapılamaz

Şair Ali Ayçil'e göre; bir ülkede şiirin etki sahasının geniş olması, o ülkenin ruhu için bir sağlık alametidir. Çünkü şiir özneyi, insanı, ferdi güçlendiren bir şey.

Kültür Sanat

Surre Alayları sergisi Türk ve İslam Eserleri Müzesi'nde açıldı

Her yıl hac döneminden önce Mekke ve Medine halkına gönderilen para, altın, Kabe örtüsü ve değerli hediyeler Surre, Surre'yi kutsal topraklara götüren kervan ise Surre Alayı olarak isimlendiriliyor.

Kültür Sanat

Şehzade Mehmet portreli tılsım madalyon müzayede ile satılacak

Büyük Prens, Büyük Emir, Sultan Mehmet Efendi adıyla kaydedilmiş bir koleksiyonda bulunan Fatih'in şehzadelik dönemine tarihlenen "tılsımlı madalyon" Londra'da satışa çıkacak

Kültür Sanat

Banksy yeni eseri ile hayranlarını mest etti

Kimliğini yılladır gizleyen grafiti sanatçısı, politik aktivist ve film yönetmeni Banksy yeniden sokaklarda. Grafitileri ile ünlenen gizemli sokak sanatçısı Banksy, Londra'daki bir duvar resmiyle yeniden ortaya...

Kültür Sanat

Kadın Dostu Markalar 2424 Ödülleri verildi

2024 Kadın Dostu Markalar Ödülleri, Kadın Dostu Markalar Platformu tarafından 4. Kez Düzenlendi. İşte Kadın Dostu Markalar Ödülleri kategori bazlı ödül alan markalar ve projeler:

Kültür Sanat

Tutankhamun’un hazineleri sergisi 1 Nisan’da Ankara’da

Tüm dünyada ziyaretçi rekorları kıran ‘Tutankhamun, Çocuk Firavun’un Hazineleri’ sergisi, İstanbul'dan sonra Ankara’da ziyaretçileri bekleyecek.