Xfiles

Xfiles

Prof. Dr. Ethem Derman: Dünya'ya bugüne dek gelen uzaylı yok!

Ünlü TÜrk Asronomu Prof. Dr. Ethem Derman, Uzayda yaşam bulunması olasılığı çok yüksek. Ama yaşam bulsak da ek az ‘100 ışık yılı’ uzaklıkta bir gezegende bulabileceğiz, ne onlar bize gelebilir ne ne biz onlara...

Xfiles

Buz Adam Ötzi ile ilgili bildiklerinizi unutun! Onu artık daha çok seveceksiniz!

Buz Adam Ötzi pek çok yerde rastlayabileceğiniz tahmini çizimlerinin aksine sanıldığı gibi sarışın değil koyu esmer tenli, gür ve uzun saçlı değil kelmiş. Dedesi de Anadolu kökenli bir çiftçiymiş.

Xfiles

Meğer Titanik'in batığını bulan ekip başka bir batığın peşindeymiş

Görünürde Titanik enkazını arıyormuş gibi davranan ekibin asıl amacının askeri denizaltıların akibetini araştırmak olduğu ortaya çıktı.

Xfiles

Dünyadan uzaya gittiği ve meteor olarak geri döndüğü sanılan gizemli göktaşı

Bilim adamları ona Bumerang göktaşı diyorlar ve gizemlerini çözmeye çalışıyorlar. Sahte olma ihtimali düşük de olsa Bumerang Meteor bu nasıl olabilir denilen gariplikler içeriyor

Xfiles

Ya evren dev bir beyinse!

Evren düşünüyor olabilir mi sorusuna yanıt arayan bilimadamlarından bazılarına göre galaksiler, kozmik ağ yapısında insan beynindeki nöronların görevini görüyor olabilir.

Xfiles

Uzayın haritasını çıkartan insanoğlu okyanusları keşfetmekte zorlanıyor

ABD merkezli Woods Hole Oşinografi Enstitüsü'ünden (WHOI) uzmanlar, okyanusun derinliklerine dalmanın, uzayda yapılan keşiflere oranlara daha zor ve maliyetli olduğunu belirtti.

Xfiles

NASA, UFO görüntüleri paylaştı

NASA, dünya genelinde sıkça karşılaşılan ancak henüz tam olarak çözemediği uçan metal kürelerin görüntülerini de paylaştı ve UFO'lar var ama uzaylılara dair kanıt yok açıklamasında bulundu.

Xfiles

UFO söylentisi Gaziantep Havalimanı’nda uçuşları durdurdu

Gaziantep'te 'tanımlanamayan uçan cisim' paniği yaşandı. UFO görüldü iddiası üzerine uçuşlar durdurulurken İHA'larla ' inceleme yapıld, uçuşlar 12 saat sonra normale döndü.

Xfiles

Şair Müştak Baba'nın kehanetleri

Şair Müştak Baba'nın Ankara'nın 1923 yılında başkent olacağını yaklaşık yüz sene önceden ebced hesabı ile işaret etmiştir. Bu bir kehanet miydi, yoksa harflerin cifre uyması bir rastlantı mıydı?

Xfiles

Pentagon'un yeni komplo teorisi: Uzaylı sondası

Pentagon yetkilisi hava sahasında görülen cisimlerin uzaylı sondası olabileceğini söyledi