Kültür Sanat

Medya ve Sinema-TV

Sinemalarda bu hafta: 28 Mart 2024

Türkiye'deki sinema salonlarında bu hafta üçü yerli, 10 yeni film gösterime girecek. İşte bu hafta vizyondakiler:

Kültür Sanat

DT Genel Müdürü Tamer Karadağlı, Devlet Tiyatroları'nın hedeflerini anlattı

Devlet Tiyatroları (DT) Genel Müdürü Tamer Karadağlı, 27 Mart Dünya Tiyatro Günü dolayısıyla, göreve geldiği günden bugüne yaptığı çalışmaları ve yeni projelerini anlattı.

Kültür Sanat

Frankfurt Türk Tiyatro Festivali'nin tarihi belli oldu

2024 Frankfurt Türk Tiyatro Festivali, 16-26 Mayıs'ta, Ayla Algan anısına Frankfurt Gallus Theater'da gerçekleştirilecek.

Medya ve Sinema-TV

İKSV 43. İstanbul Film Festivali'nin programını açıkladı

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (CİKSV) tarafından düzenlenen 43. İstanbul Film Festivali, 17-28 Nisan'da sinemaseverlerle buluşacak.

Kültür Sanat

Yalçın Özden: Cem Yılmaz Çok zeki seviyorum, evladım gibi.

Türk mizahının sahnedeki meşhur ikililerinden Zeki Yurtbaşı ile birlikte unutulmaz ikililerden olan sanatçı Yalçın Özden, adlarının Sivrisinekler iken Uğur Böcekleri'ne dönüştüğünü anlattı.

Kültür Sanat

Nurullah Genç: Şiirin üstünde hadis, hadisin üstünde Allah kelamı var

Şiir okumadığım gün kalbim acıyor diyen ünlü şair Nurullah Genç, insanın her gün şiir okuması ve şiirle iç içe olması gerektiğini savunuyor.

Medya ve Sinema-TV

Beetlejuice Beetlejuice filminin ilk fragmanı yayınlandı

Ünlü Yönetmen Tim Burton’ın 36 yıl sonra geri dönmesine karar verdiği kahramanı Beterböcek'in devam filmi Beterböcek Beterböcek'in ilk fragmanı yayınlandı ve vizyon tarihi açıklandı..

Medya ve Sinema-TV

Engelsiz Filmler Festivali, Ankara'da 7-13 Haziran tarihleri arasında yapılacak

2024 Engelsiz Filmler Festivali'nin içeriğinde; Ulusal Uzun Film ve Kısa Film yarışmaları, Parmak İzi seçkisi, , Kaleydoskop seçkisi,, Oditoryum seçkisi ve Çocuklar İçin seçkileri yer alacak.

Kültür Sanat

Dengapella ile Kürt kültürel Mirası ile Batı Müziği buluşturuldu

Türkiye'nin Kültür Mozaiğinin parlak renklerinden Kürt Halk Edebiyatı'nın sözlü geleneği Dengbejler, Batı Müziğinin akapella türü ile yanyana geldi.

Medya ve Sinema-TV

Kim Milyoner Olmak İster'in 5 milyon liralık sorusu, cevabı ve soruda yer alan ayet

Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi Berk Göktaş, geçen hafta 5 milyonluk soruyu açtırmaya hak kazanmıştı. İşte 5 milyon Liralık soru ve doğru cevabı ve soruyla ilgili ayet: