İslamiyet

İslamiyet

Kur’an-ı Kerim basımında uyulacak esaslar yönetmeliği değiştirildi

Kur'an-ı Kerim Basım ve Yayım Kriterleri Hakkında Yönetmelik, Resmi Gazete'de yayımlandı. Esere bandrol müracaatı yapılmadan önce Kuruldan mühür/onay/izin belgesi alınması zorunlu oldu.

İslamiyet

Cemevleri ile ilgili kanun teklifi TBMM'ye sunuldu

Teklife göre Cemevlerinin yapım, bakımı ve onarım Büyükşehir belediyeleri, belediyeler ve büyükşehir ilçe belediyeleri gerektiğinde gerçekleştirebilecek ve malzeme desteği sağlayabilecek.

İslamiyet

Türk Devletleri Teşkilatı dini işbirliği için imza atttı

Türk Devletleri Teşkilatı üye ülkeleri arasında, dini alanlarda iş birliği yapmak üzere "TDT üye ülkeleri Diyanet İşleri ve Dini İdare Başkanları arasında dini alanda işbirliği protokolü"...

İslamiyet

Alevi-Bektaşi Kültür ve Cemevi Başkanlığı kurulacak

Kurulması planlanan Alevi-Bektaşi Kültür ve Cemevi Başkanlığı; muhtarlıklara, derneklere, belediyelere, federasyonlara bağlı cemevlerinin yönetimini denetleyecek.

İslamiyet

Irak'ta Erbain hazırlıkları sürüyor

Irak'a Aşura Günü'nden 40 gün sonra düzenlenen "Erbain" törenlerine katılmak için yaklaşık 3 milyon kişinin geldiği belirtildi.

İslamiyet

Diyanet bu yıl 836 bin fetva verdi

Din İşleri Yüksek Kurulu, bu yıl fetva almak için Alo 190 Fetva Hattı'ndan gelen 800 bin, internet üzerinden gelen de yaklaşık 36 bin soruya cevap verdi

İslamiyet

Mevlid Kandiliniz mübarek olsun

Tüm İslam aleminin ve okurlarımızın Mevlit kandili kutluyor, mübarek gecenin evrene ve yurdumuza güzellikler getirmesini niyaz ediyoruz.

İslamiyet

Kerbela şehitleri Tasua Gecesi ile anıldı

Iğdır'da, muharrem ayının 9. gecesi olarak anılan Tasua Gecesi'nde Kerbela şehitlerini anmak için bir araya gelen binlerce kişi dualar etti. Matem amacıyla zincirle kendini dövme geleneği ise uygulanmadı.

İslamiyet

1444 Hicri yeni yılınızı kutlarız

Bugün 1 Muharrem. Ay takvimine göre Hicri 1444 yılı başladı. Tüm İslam aleminin ve okurlarımızın Hicri Yeni yılını kutlarız.

İslamiyet

Muharrem Orucu için ilk sahura 30 Temmuzda kalkılacak

Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Erzincan Şube Başkanı Sadık Düzgün, Hicri Yılbaşı ile birlikte muharrem ayının ilk orucunu Hi30 Temmuz cumartesi günü tutacaklarını bildirdi.