Xfiles

Xfiles

UFO iddiasının böylesi: Güneşin yanında uzay gemisi saklanıyor

Sözde UFO uzmanı Scott C. Waring, Güneş'in yakınında neredeyse Ay büyüklüğünde bir uzay gemisinin bulunduğu, ama bunun NASA tarafından saklandığını iddia etti.

Xfiles

Dinozorları yok eden göktaşı dünyaya nasıl çarptı?

Dinozorlarının neslinin tükenmesine neden olan asteroitin, Dünya'ya "mümkün olan en ölümcül" açıyla isabet ettiği bildirildi.

Xfiles

Frig Vadisindeki kral yolu milyonlarca yıllık mı?

Frigya'da 14 milyon yıl öncesine tarihlendirilen bazı izlere sahip 'Antik Yol'un esrarı, jeolog ve arkeologların dikkatini çekiyor.

Xfiles

900 yıl önce ayın kaybolduğu gecenin sırrı aydınlandı

1110 yılında bir gece Ay’ın gökyüzünden kaybolduğu ifade ediliyordu. Araştırmacılar bu olayın neden yaşanmış olabileceğine dair bir açıklama buldu.

Xfiles

Eşyaların kendiliğinden tutuştuğu ev iddiası

İddiaya göre Konya'nın Meram ilçesi Ayanbey Mahallesi’nde bulunan tek katlı bir evdeki eşyalar kendiliğinden tutuşuyor

Xfiles

Türkiye’de uzaylılar tarafından kaçırıldığını öne sürenler artıyormuş

UFO araştırmacısı Farah Yurdözü'nün iddialarında göre Türkiye'de UFO ve Uzaylılarla ilgili medyada pek görünmeyen bir gündem yaşanıyor.

Xfiles

'Pentagon'un UFO'ları askeri casus uydusu olabilir'

Doç. Dr. Hasan Esenoğlu, "Pentagon'un görüntülerinde görülen cisim UFO veya uzaylı anlamına gelmiyor. Bu görüntüler kayıt dışı olduğu için askeri casus uydusu olabilir" dedi.

Xfiles

Pentagon gerçek UFO görüntülerini yayımladı

Geçmişte ABD Donanmasına ait pilotların kayda aldıkları, tanımlanamayan uçan nesnelere (UFO) ait görüntüler resmi kanaldan yayınladı. Ancak bu UFO'ların uzaylılarla ilgisi yok.

Xfiles

Göbeklitepe'de gizli geometrik desenler olduğu anlaşıldı

Yaklaşık 11.5 bin yıl önce Şanlıurfa'da büyük monolitler inşa eden neolitik avcı-toplayıcıların geometri bilgisi, daha önce düşünülenden çok daha karmaşık çıktı.

Xfiles

İnsan öncesi kayıp medeniyetlerin izi bulunabilir mi?

Rochester Üniversitesi astrofizik profesörü Adam Frank, Silüriyen Hipotezi ile 'Dünyada İnsanlardan Önce Bir Uygarlık Var Mıydı?' sorusuna yanıt arıyor.