Xfiles

Xfiles

Leonardo da Vinci’nin kıyamet tarihi

Leonardo da Vinci’nin Son Akşam Yemeği adlı başyapıtını inceleyen uzmanlar tablodaki şifreyi çözerek, kıyamet tarihinin yazdığını iddia ettiler.

Xfiles

Java Adası’ndan alınan taştaki gizemli yaratık nedir?

Değerli taş uzmanı Brian Berger Endonezya'nın Java Adası'ndan satın aldığı taşta bir tuhaflık olduğunu fark etti. Taşın içerisinde bir böceğin bulunduğu görülüyordu.

Xfiles

Uzun kafalı ve uzun boyunlu kadın iskeleti bulundu

Kuzey Kafkasya’daki İnguşya'daki arkeoloji kazılarında, 4. ve 6. yüzyıllar arasında yaşadığı tahmin edilen bir kadına ait mezar bulundu.

Xfiles

Altıncı his bilimsel olarak araştırılıyor

Bilimsel araştırmalar, insanlarda bilinçaltı düzeyinde manyetik bir altıncı his mekanizması olabileceğini işaret ediyor.

Xfiles

ABD, X-Files UFO belgelerini yayınlandı!

ABD’nin sır gibi sakladığı UFO belgeleri yayınlandı! Amerika’nın herkesten sakladığı UFO belgeleri, bir soru önergesi yoluyla gün yüzüne çıkartıldı.

Xfiles

Kayıp Kıta Atlantis Azorlarda iddiası

Yeni iddiaya göre Atlantis, Avrupa ve Kuzey Amerika arasında, Atlas Okyanusu'nda yer alan Portekiz'e bağlı adalar topluluğu Azorlar olabilir.

Xfiles

Havada Asılı Mezarlıklar şaşırtıyor

Ölüleri yakanlar da vardı, kuşlara yem edenler de. Ama hemen her yerde ölüler genellikle gömülürdü. Havada Asılı Mezarlıklar ise birer istisna.

Xfiles

Latmos ve Göbeklitepe'deki T şekilleri rastlantısal mı?

Latmos Kaya Resimlerinde insanların T şeklinde sembolize edilmesiyle Göbeklitepe'deki insanı temsil eden T şekilli taşlar arasında bağlantı olabilir mi?

Xfiles

Kırklareli'nde tarlada keşfedilen gizemli tünelin sırrı araştırılıyor

Kırklareli'nde iki hafta önce bir tarlada bulunan 1940'lı yıllarda yapıldığı değerlendirilen tünelde çalışmalar sürüyor.

Xfiles

Frankensteinvari elektrikli korkunç deneyler

1818’de Frankenstein yayımlandığında, okurlar yaşamın elektrikle yaratılabileceği veya yenilenebileceği algısına aşinaydı.