Xfiles

Xfiles

Formülü hâlâ çözülemeyen Rum ateşi: Grejuva

İstanbul'un Fethi'ni zorlaştıran sebeplerden biri olan Rum Ateşi; Ateş-i Rumî, Yunan Ateşi, Arap Ateşi deniz ateşi, Roma ateşi, sıvı ateş, ıslak ateş ve imal edilmiş ateş olarak da tanındı.

Xfiles

Kalamar avcılarının ışıkları UFO sanıldı

Uluslararası Uzay İstasyonu'nun canlı yayın görüntülerinde UFO meraklılarını heyecanlandıran bir ışık kümesi görüldü ama yansımanın kaynağı kalamar avcılarıydı.

Xfiles

Kara Şövalye Uydusu efsanesi ve Nikola Tesla'nın aldığı mesajlar

Dünya yörüngesinde 13 Bn yıldır dolaşan bir uydu olduğuna inanan çok sayıda insan var. Kara Şövalye Uydusu en eski teknolojik komplo teorilerinden biri.

Xfiles

NASA Başkanı Bill Nelson: Uzaylılar Varmış!

Pentagon'un UFO raporunu gizli versiyonunu gördüğünü söyleyen NASA Başkanı Bill Nelson, 'orada açıkça bir şey olduğuna inanıyorum' dedi.

Xfiles

Yaygınlaşan yeni komplo teorisi: Robot Kuşlar

Amerika'daki kuşların yapay olduğunu iddia eden 'kuşlar gerçek değil' grubu, iddialarına dikkat çekmek umuduyla miting düzenledi.

Xfiles

Pamukkale'deki Cehennem Kapısı'nda rahipler neden ölmüyordu?

Hierapolis Antik Kenti'ndeki Plütonyum'da bulunan Cehennem Kapısı'ndaki ölümcül ayinlerde kurbanlar can verirken, zehirli ortamda din adamları nasıl sağ kalıyordu?

Xfiles

Japonya'da Uluslararası UFO Laboratuvarı açıldı!

Japon metafizik araştırmacıları, gizemli gökyüzü cisimlerini incelemek için bir UFO laboratuvarı açtı ve UFO meraklılarını davet etti.

Xfiles

ABD İstihbaratının UFO raporu

ABD Ulusal İstihbarat Direktörlüğü UFO raporuna göre 21 tanımlanamayan cisimden 18'inin alışılmışın dışında uçuş ve hareket özelliği gösteriyor.

Xfiles

SETI: Uzaylılar canlı bile olmayabilir

SETI Projesi araştırmacılarına göre; dünya dışı zeka sahiplerinin bize benzemelerini çok zor hatta onlar bizim anladığımız anlamda canlı bile olmayabilirler.

Xfiles

ABD'de yeni bir UFO iddiası

Kuzey Karolina sahilinde tekneyle seyahat eden bir çift UFO görüntüsü çektiklerini iddia etti.