Xfiles

Xfiles

Amerika'yı Vikinglerin keşfetmiş olma ihtimali var

Kristof Kolomb'un denize açılmasından yüzyıllar önce Vikingler, Kuzey Amerika'ya ayak basmış olabilir.

Xfiles

Zodyak katili hâlâ aranıyor

37 kişiyi öldüren, en ünlü seri katiller arasında yer alan ama kimliği bilinmeyen Zodiac Katili (The Zodiac Killer) gizemini koruyor.

Xfiles

Bir Komplo Teorisi daha: Einstein'ın uzaylıları inceledi!

Nobel ödüllü ünlü fizikçi Albert Einstein'ın 1947 yılında ABD'nin New Mexico eyaletindeki Roswell kentinde meydana gelen UFO kazasının ardından 5 uzaylının otopsisine katıldığını iddia etti.

Xfiles

Dünya'nın kara kutusu Antarktika'da hangi ülke ne peşinde?

Antarktik Okyanusuna kıyısı olan Norveç, Rusya, Kanada ve Danimarka Kutup faaliyetlerini artırırken, Çin Halk Cumhuriyeti ve Amerika Birleşik Devletleri de rekabetten geri kalmıyor.

Xfiles

Buz Adam Ötzi’nin mumyası bugüne dek neler anlattı

Alp dağlarında 5300 yıl önce sırtından okla vurularak ölen, donarak mumyalaşmış bedeni 1991 yılında bulunan Buzadam Ötzi üzierindeki araştırmalar 30 yıldır sürüyor.

Xfiles

Caz efsanesi Louis Armstrong CIA ajanıydı iddiası

Efsanevi caz müzisyeni Louis Armstrong’un, ABD’nin Afrika’daki halkla ilişkiler çalışmalarında yer alırken, aslında CIA tarafından gizli operasyonlar için kullanıldığı iddia edildi.

Xfiles

11 Eylül saldırılarına dair yaşayan komplo teorileri

11 Eylül Hakikat Hareketi, 11 Eylül saldırıları konusunda gerçeklerin saklandığını savunuyor.

Xfiles

Fizikçi Michio Kaku: Uzaylı konusunda açık fikirli olun

Uzaylı görürseniz hemen kaçın sözüyle ünlenen Teorik fizikçi Michio Kaku, Bilim insanlarını UFO'lar ve dünya dışı yaşam olasılığı hakkında 'açık fikirli olmaya' çağırdı.

Xfiles

Almanya casus yazılımı Pegasus'u aldı iddiası

Almanya İçişleri Bakanlığına bağlı Alman Federal Kriminal Dairesi'nin, yasal endişelere rağmen İsrailli şirket NSO Group ile 2019'da sözleşme imzaladığı iddia edildi.

Xfiles

UFO'ların uzaydan geldiğine inanan ABD'li sayısı artıyor

Uçan dairelerin başka gezegenlerden gelen uzaylılara ait olduğuna inanan Amerikaların arasında üniversite mezunlarının çokluğu dikkat çekiyor.