Xfiles

Xfiles

Amerika'da bin yıllık töre cinayeti izi

Bin yıl önce 4 okla öldürülen kızılderili kadının gizemi hamile olduğu anlaşılınca çözüldü.

Xfiles

Pentagon resmi olarak açıkladı: UFO'ları inceliyoruz

ABD Savunma Bakanlığı, yıllardır gizlenen özel bir araştırma programı olduğunu ilk kez resmi olarak açıkladı.

Xfiles

ABD'nin Almanya'daki gizemli üssü: Ramstein Air Base

Ramstein Hava Üssü, adını Almanya’nın Rheinland Pfalz eyaleti sınırları içinde yer alan Ramstein adlı küçük kasabadan alıyor ve askeri gizemler barındırıyor.

Xfiles

Dünyanın en eski mumyaları Şili'de

Şili'de Atacama Çölü'nde yaşayan Chinchorro halkı, Mısırlılardan yaklaşık 2 bin yıl önce, M.Ö. 5.000 yıllarında mumyalanma tekniği geliştirmişti.

Xfiles

Leonardo da Vinci’nin kıyamet tarihi

Leonardo da Vinci’nin Son Akşam Yemeği adlı başyapıtını inceleyen uzmanlar tablodaki şifreyi çözerek, kıyamet tarihinin yazdığını iddia ettiler.

Xfiles

Java Adası’ndan alınan taştaki gizemli yaratık nedir?

Değerli taş uzmanı Brian Berger Endonezya'nın Java Adası'ndan satın aldığı taşta bir tuhaflık olduğunu fark etti. Taşın içerisinde bir böceğin bulunduğu görülüyordu.

Xfiles

Uzun kafalı ve uzun boyunlu kadın iskeleti bulundu

Kuzey Kafkasya’daki İnguşya'daki arkeoloji kazılarında, 4. ve 6. yüzyıllar arasında yaşadığı tahmin edilen bir kadına ait mezar bulundu.

Xfiles

Altıncı his bilimsel olarak araştırılıyor

Bilimsel araştırmalar, insanlarda bilinçaltı düzeyinde manyetik bir altıncı his mekanizması olabileceğini işaret ediyor.

Xfiles

ABD, X-Files UFO belgelerini yayınlandı!

ABD’nin sır gibi sakladığı UFO belgeleri yayınlandı! Amerika’nın herkesten sakladığı UFO belgeleri, bir soru önergesi yoluyla gün yüzüne çıkartıldı.

Xfiles

Kayıp Kıta Atlantis Azorlarda iddiası

Yeni iddiaya göre Atlantis, Avrupa ve Kuzey Amerika arasında, Atlas Okyanusu'nda yer alan Portekiz'e bağlı adalar topluluğu Azorlar olabilir.