Xfiles

Xfiles

Ayasofya'daki Viking gizemi: Havldan buradaydı!

İstanbul Ayasofya Camii’nin ikinci katında, önceleri mermerde oluşmuş çatlak zannedilen ama zamanla bir Viking ismi olduğu anlaşılan bir yazı vardır. Ayasofya'nın en büyük gizemlerinden biridir.

Xfiles

Anneye göre bu videoda hayalet var

Snapchat filtrelerini kullanmaya çalışan anne, ekranda hayalet gördüğünü iddia ediyor. Evde hayalet gezdiği hikâyesi kimine göre inandırıcılıktan uzak, kimine göre ise dikkate değer.

Xfiles

Ellis Silver: İnsan dünyalı olamaz!

ABD’li ekoloji uzmanı Ellis Silver, İnsanlar Dünyadan Değildir Kanıtların Bilimsel Değerlendirmesi kitabında pek çok biyolojik kanıt sunarak insanın bu dünyaya ait olmadığını iddia ediyor.

Xfiles

Himalayalar'da gizemli taş heykeller bulundu

Himalayalar'ın Keşmiş bölgesinde 3 yıldır süren araştırmada erken Ortaçağ dönemine ait eşi benzeri olmayan taş heykellerin bulunduğu iki ritüel yapısına rastladı.

Xfiles

Buzadam Ötzi'nin baltasının benzeri bulundu

Arkeologlar, İsviçre'de ünlü Buzadam Ötzi'nin öldüğünde taşıdığı baltaya benzeyen bir bakır balta daha buldular. Bulunan balta da Ötzi'nin baltası gibi yüzlerce mil uzaktaki Toskana'dan gelen bakırdan...

Xfiles

Tireli kadın öğretmen yine UFO gördü

14 ay önce evinin balkonundan UFO görüntülediğini iddia eden Tireli kadın ilkokul öğretmeninin karşısına yine UFO çıktı. Kadın öğretmen bu kez uzay gemisinin pencerelerini bile gördüğünü söyledi.

Xfiles

Piramitleri uzaylılar yaptı iddiaları ırkçılık olabilir!

Piramit benzeri anıtsal yapıların antik astronotlar, zaman yolcuları ve uzaylılar tarafından yapılmış olabileceğine inanıyorsanız, bu yazı sizi uyarıyor: Derin ırkçılık ve beyaz üstünlüğü duygusunun esiri...

Xfiles

4 bin yıllık mezar çerezi: Başsız kurbağalar!

İsrailli arkeologlar, Kudüs’teki 4 bin yıllık mezarda içi kesik başlı kurbağalarla dolu bir testi buldu. Ölüm yolculuğu azığı olduğu düşünülen yiyeceklere popüler dilde mezar çerezi de deniliyor.

Xfiles

İnsan mezarına gömülen yunus balığı bulundu

Bir Ortaçağ kilisesinin mezarlığında yapılan kazılarda, bir mezarın içinden yunus balığı iskeleti çıktı. Arkeologlar bir yunus balığının neden mezara gömüldüğüne anlam veremedi.

Xfiles

Meğer Mısır Piramitlerini uzaylılar yapmamış!

Mısır Piramitleri ile ilgili tüm komplo teorilerini çökerten tarihi kanıt bulundu. Bir papirüste piramitlerin nasıl yapıldığının detayları yer alıyor. Mısır piramitlerini kim yaptı tartışması biter mi bilinmez ama...