bilimsel

bilimsel

Bebekler neden bazı kişileri daha çok seviyor anlaşıldı

Bebekler kendilerini taklit edenleri fark ediyor ve seviyor

bilimsel

Yarasa Kadın'dan korkutucu koronavirüs açıklaması

Corona virüs salgını buzdağının görünen yüzü diyen Yarasa Kadın lakaplı Çinli virolog Shi Zhengli, virüs araştırmalarına daha çok kaynak gerektiğini söyledi.

bilimsel

İnsanoğlunun şiddet paradoksunda genlerin etkisi

Nörobiyologlarından Prof. Robert Sapolsky, 'Şiddetten hepimiz korkuyoruz ama şiddet doğru bir şekilde uygulandığında ise keyif alıyoruz' diyor.

bilimsel

NASA'ya göre gelecek 'Star Trek' gibi olacak

NASA'nın uluslararası ilişkiler yöneticisi Mike Gold, "Biz Artemis Şartları yoluyla geleceğin 'Star Wars'dan çok 'Star Trek' gibi olmasını umuyoruz" dedi.

bilimsel

Antartika'da yeni bir ekosistem başlıyor

Antartika'daki eriyen kar yüzeyi yosun örtüleriyle kaplanıyor

bilimsel

Yarasalarda 1.500'e yakın koronavirüs türü saptadı

Vuhan Viroloji Enstitüsü, yarasaların organizmalarında yaklaşık 1.500 koronavirüs türü saptandığını, bazı türlerin ilerde yeni pandemiye yol açabileceğini savundu.

bilimsel

Kahve içen kadınlar daha fit çıktı

ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi'nin (CDC) Ulusal Sağlık ve Beslenme Araştırması Anketinde, günlük kahve içimi ve vücut yağ oranı arasındaki ilişki incelendi.

bilimsel

Lama Kış, koronavirüs aşısı için umut oldu

Belçika'da 4 yaşındaki lamaya yapılan koronavirüs aşılarının ürettiği antikorlar, yeni tip koronavirüsü de yenebileceğini işaret ediyor.

bilimsel

Sosyal mesafe maymunlarda da işe yaradı

Koronavirüs salgınını engellemek için kullanılan Sosyal mesafe uygulaması ile maymunlar arasında da mikropların yayılması engellendi.

bilimsel

Sperm üzerinde koronavirüs tespit edildi

Çin'deki Shangqiu Şehir Hastanesi'nde araştırma yapan doktorlar, sperm üzerinde Covid-19 tespit etti ve virüsün cinsel yolla bulaşabildiği öne sürüldü.