Turizm

Turizm

Mevlana'nın türbesinde ramazan yoğunluğu

Tasavvufta Mevlevi yolunun öncüsü, düşünce adamı Mevlana Celaleddin-i Rumi'nin türbesinin bulunduğu Mevlana Müzesi'nde, ramazan ayının gelmesiyle ziyaretçi yoğunluğu yaşanıyor.

Turizm

Adıyaman'ın Yüzen Adaları ziyaretçileri bekliyor

Kamelyalar, oyun parkları, konuk evi, piknik alanları ve halı saha yaptırılan bölgeye, yerli ve yabancı turistlerin ilgisi her geçen gün artıyor.

Turizm

Anadolu Hisarı'nda QR Kodlu Mobil Turizm Projesi

Beykoz'daki Güzelcehisar’da QR Kodlu Turizm Başladı

Turizm

Ankara'da Trakya rüzgarları esiyor

Edirne, Kırklareli, Tekirdağ valilikleri ile Trakya Kalkınma Ajansı, Trakyalılar Vakfı ve Ruan Fuarcılık birlikteliğiyle bu yıl ilki düzenlenen “Trakya Tanıtım Günleri”, Atatürk Kültür Merkezi'nde...

Turizm

İstanbul Turizm Derneği ISTTA'nın idealleri büyük

İstanbul Turizm Derneği hedeflerini turizm basını ile paylaştı. İstanbul Atatürk Havalimanında Disney Land tarzı eğlence merkezi kurulmasını önerdi.

Turizm

Kuveytli turizmciler Wish More Hotel İstanbul'da buluştu

OTSAD’ın daveti ile İstanbul’a gelen Kuveytli turizmciler, Türkiye’deki meslektaşları ile Wish More Hotel Istanbul’da buluşarak Ortadoğu pazarı hakkında görüşmeler yaptı.

Turizm

Hollanda'dan Türkiye'ye rezervasyon arttı

Türkiye'de tatil yapmak isteyenlerin sayısında geçen yılın ocak ayına göre bu yıl yüzde 90 artış olduğunu belirtti.

Turizm

Ruh sağlığını bozmayan şehirler

Dünyanın en stresli ve stressiz şehirleri sıralaması belli olurken, İstanbul bu listeye 122. sıradan giriş yaparak en stresli 28. şehir oldu.

Turizm

Türkiye'nin görülesi bahar festivalleri

Nisan ve Mayıs ayı boyunca gerçekleşen birçok etkinlikte, Hıdrellez ateşinin üzerinden atlayıp dilek dileyebilir ya da Ege’nin mis kokulu otlarını keşfedebilirsiniz.

Turizm

A Grubu turizm şirketlerine destek arttı

A Grubu seyahat acenteleri tarafından Türkiye'ye turist taşıyan turistik uçak seferlerine ilişkin sağlanacak desteğe dair esaslar belirlendi.