Turizm

Turizm

Antalya turizmi ne kriz tanıdı ne de pandemi

Antalya Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nden açıkladığı verilere göre 1 Ocak - 26 Haziran arası şehri hava yoluyla ziyaret eden turist sayısı 4 milyonu aştı.

Turizm

Şanlıurfa İslam dünyasında 2023 turizm kenti seçildi

Azerbaycan'da yapılan İslam İşbirliği Teşkilatının 11. Turizm Bakanları Konferansı'nda Şanlıurfa, 2023 turizm kenti seçildi.

Turizm

Karahantepe'de yılın ilk mala darbesi vali Salih Aydan'dan

Dünya tarihi değiştiren arkeolojik bulguların mekanlarından Şanlıurfa'daki Karahantepe Ören Yeri'nde başlayan bu dönem yeni şaşırtıcı bulgular bekleniyor.

Turizm

Denizli'deki Cehennem Kapısı ve bekçileri ziyarete açıldı

Denizlide'deki Hierapolis Antik Kenti'nde Cehennem Kapısı olarak adlandırılan zehirli gaz dolu Plütonyum mağarası ve kapısında yr alan Hades ve Kerberus heykelleri ziyarete açıldı.

Turizm

Tarihi Likya Yürüyüş Yoluna yer tespit levhaları yerleştirildi

Her yıl binlerce yerli ve yabancı turistin yürüdüğü Tarihi Likya Yürüyüş Yolunun başlangıç noktasına yönlendirici tabela ve 95 ayrı noktaya numaralı yer tespit levhaları yerleştirildi.

Turizm

Soli Pompeiopolis Antik Kenti 10. kez Güneş Festivali'ne hazır

Mersin'de düzenlenecek 10. Uluslararası Soli Güneş Festivali'nin tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.

Turizm

Frigya Halk Oyunları Topluluğu görev başında

Afyonkarahisar'da tarihi Frig Vadisi'nin tanıtımına katkı sunmak isteyen 40 öğretmenden oluşan Frigya Halk Oyunları Topluluğu, Emre Gölü kıyısında oynadıkları halk oyunlarının videolarını çekti.

Turizm

Çorum Hitit Ülkesinin Barış Kraliçesi Puduhepa'yı tanıtmaya başladı

Çorum'da, Hititler'in ünlü kraliçesi Puduhepa'nın dünyaya tanıtılması amacıyla hayata geçirilen "Hitit Ülkesinin Barış Kraliçesi Puduhepa" Projesi başladı.

Turizm

Kurban Bayram tatilinde en gözde tatil mekanları

Kurban Bayramı tatili için tercih edilen en gözde destinasyonlar

Turizm

Enlerin ve ilklerin müzesi: İstanbul Arkeoloji Müzesi

Dünyanın en önemli müzeleri araında yer alan İstanbul Arkeoloji Müzeleri, içinde değişik coğrafyalara ait barındırdığı çok sayıda eserle binlerce yıl öncesine ışık tutuyor.