Turizm

Turizm

Tillo'daki Işık Olayı her geçen yıl daha çok ilgi görüyor

Erzurumlu alim İbrahim Hakkı'nın 257 yıl önce kurduğu ışık düzeneğiyle ekinokslarda güneşin ilk ışınlarının hocası alim İsmail Fakirullah'ın sandukasını aydınlatması olayı ilgiyle izlendi.

Turizm

Beşibiryerde Turizm ve Sanat Festivali başladı

Manisa'nın Kula Belediyesi'nce düzenlenen Beşibiryerde Turizm ve Sanat Festivali başladı. Ayşe Dinçer konseri ile başlayan festival 5 gün sürecek.

Turizm

İlk uzay turistlerinin ilk şikayetleri

Uzay turizmi şimdilik iki şirketin tekelinde ve turizm pastasındaki payı çok küçük olsa da gelecekte hayli büyüyecek gibi. Peki, ilk uzay turistlerinin ilk şikayetleri ne oldu?

Turizm

Trabzon'daki Kızlar Manastırı ziyarete açıldı

Kızlar Manastırı, içinde kutsal su bulunan kaya kilisesi ve onun girişinde şapel ile hücrelerden oluşuyor. Kaya kilisesinde kitabeler, 3. Alexios'un eşi Theodora ve annesi Eirene'nin portreleri yer alıyor.

Turizm

Ortostatlı ve Sfenksli Kapılar, Alacahöyük ziyaretçilerini bekliyor

Hitit döneminde duvarların alt bölümlerine, belli konuların betimlendiği kabartmalı taş bloklar Alacahöyük'ü diğer Hitit kentlerinden ayıran en önemli özellikler arasında.

Turizm

Sarı Dede türbesi

Halk arasında Sarı Dede ya da Sarı Baba gibi adlarla anılan türbenin, Sarı Saltık ya da Sarı İsmail Sultan kültü ile ilişkili türbelerden biri olduğu tahmin ediliyor.

Turizm

Times Meydanı'na dönme dolap kuruldu

New York'un Times Meydanı'na kurulan dev dönme dolap hizmete açıldı.

Turizm

Pandemi turist rehberlerine zor günle yaşatıyor

Pandemi sürecinde 8 bin 500 eylemli rehber işsiz kaldı. İşsizlik nedeniyle turist rehberleri farklı mesleklere yöneldi.

Turizm

Lascaux Mağarasını evinizden 3 boyutlu gezebilirsiniz

Yaklaşık 20 bin yıllık duvar resimlerine ev sahipliği yapan Lascaux Mağarası yaklaşık 1963'ten beri halka kapalı olan bölümleri ile birebir boyutlarda internet ortamından gezilebilecek.

Turizm

'Örümcek Adam' Kapadokya'da şov yaptı

Kurban Bayramı'nda Kapadokya'da havalanan sıcak hava balonlarının oluşturduğu manzarada görsel şov sunan Örümcek Adam kostümlü şovmen yoğun ilgi gördü.