Turizm

Turizm

Visitİzmir İzmir ziyaretçilerinin hizmetinde

İzmir'in 30 ilçesini 11 ayrı kategori ve 2 bini aşkın noktayla internete aktaran Mobil turizm uygulaması Visitİzmir, erişime açıldı.

Turizm

Lastminute Turizm Pazarlama Fuarı kapılarını ziyaretçilere açtı

GMT Fuarcılık tarafından, Antalya ANFAŞ Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen Lastminute Turizm Pazarlama Fuarı açıldı.

Turizm

Tam Kapanma haberini duyan bilet almaya koştu!

29 Nisan sonrasında yapılacak il dışı seyahatlerde Seyahat İzin Belgesi gerektiği için il dışına çıkış planı yapan vatandaşlar, 3 gün içinde bilet alıp gitme telaşına düştü.

Turizm

Sivas'ın tarihi konakları kültüre hizmete hazırlanıyor

Gani Özdoğan Konağı ve Döndü Demir Konağı gibi bakımsızlıktan yıkılmaya yüz tutmuş tarihi konaklar restore edilerek, Sivas'ın tarihi hatıralarını yaşatmayı sürdürüyor.

Turizm

Antalya'da turizm fuarı heyecanı

Koronavirüs salgınına rağmen Antalya'da kapılarını açmaya hazılanan Lastminute Turizm Pazarlama Fuarı turizmcilere umut aşılayacak.

Turizm

Turizmde Kamera Arkası konuşuldu

TÜRSAB'ın Uluslararası Turizm Forumu'nda gerçekleşen panelde sinema ve televizyon dünyasından isimler, sektörün yurtdışı başarısından ümitli olduklarını belirttiler.

Turizm

Kars Vadi Projesi turizm için umut oldu

Kars Çayı üzerinde tarihi, turistik varlıkların yoğun olduğu Kars Kalesi ile çevresini de içeren Vadi Projesi'yle kentin turizm potansiyeli artırılmak isteniyor.

Turizm

Tunceli'nin Urartu Mağaralarına çıkmak kolaylaşacak

Tunceli'nin Çemişgezek ilçesinde, halk arasında "Derviş Hücreleri" ve "İn Delikleri" olarak bilinen kaya odalara ulaşım asma köprü ve yürüyüş yolları ile sağlanacak.

Turizm

Yurt dışına çıkarken dijital sağlık pasaportu istenecek

Yurt dışı uçuşlarda birçok ülke yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı ve hastalıkla ilgili bilgilerin yer aldığı veriler olmadan giriş izni vermeyebilir

Turizm

Pasaportsuz olarak sadece kimlikle seyahat edilebilen ülkeler

Hiç pasaport, vize derdiyle uğraşmadan yurtdışına çıkmak isteyenlerin gidebileceği 5 ülke