Turizm

Turizm

Turizmde yapay zeka kullanımı başlıyor

Uluslararası IFTM Top Resa Turizm ve Seyahat Fuarı 40. kez Paris Port Des Versailles Sergi Sarayı'nda gerçekleştirildi.

Turizm

TÜRSAB ve TUREB’den rehber iş birliği

TÜRSAB ve TUREB arasında imzalanan Kapsamlı İş Birliği Protokolü Töreni’nde sektörün gelişimi için tasarlanan planlara ve denetim faaliyetlerine ilişkin değerlendirmeler yaptı.

Turizm

Malazgirt Zaferi etkinlikleri Ahlat'a ilgiyi artırdı

Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü dolayısıyla gerçekleştirilen etkinlikler, Bitlis'in Ahlat ilçesinin tanıtımına katkı sağladı.

Turizm

Çok sık yapılan tatil hataları

Keyifli ve sağlıklı bir tatil geçirmek için bazı püf noktalarına dikkat etmek ve herkesin kolaylıkla düştüğü hatalarına düşmemek gerekiyor

Turizm

Paris Hilton Kıbrıs'da dJ'lik yaptı

Amerikalı ünlü model Paris Hilton, Platinum Rush European 2018 Avrupa turnesi kapsamında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) DJ performansı sergiledi.

Turizm

Otelcilerin 9 günlük bayram tatili sevinci

Türkiye Otelciler Federasyonu Başkanı Osman Ayık, Bayram tatilinin 9 güne çıkmasından son derece memnunuz açıklaması yaptı.

Turizm

Turizm geliri geçen yıla göre rekor oranda arttı

Turizm gelirleri 2018 yılının ikinci çeyreğinde, önceki yılın aynı çeyreğine oranla yüzde 30,1 artarak, 7 milyar 44 milyon 591 bin dolara ulaştı.

Turizm

Midilli adasından troya ve Assos'a ziyaretçi akını

Ayvacık ve Midilli arasında direk gerçekleşen seferler sayesinde dünyanın dört bir yanından Midilli’ye tatile gelenler Troya Antik Kenti ve Assos’u ziyaret etme fırsatı buluyor.

Turizm

İTO ve ICVB Başkanı Avdagiç: Sırası kongre turizminde

2023’te turist başına 1000 dolar gelir hedeflendiğini hatırlatan İTO Başkanı Şekib Avdagiç bu rakamın kongre turizmi endüstrisinde atakla yakalacağını savundu.

Turizm

Kapadokya'da Avrupalı turist artışı yaşanıyor

NEVŞEHİR (AA) - Kapadokya'da çekimleri yapılan dizi ve filmler, bölgedeki Avrupalı turist sayısının artmasına büyük katkı sağlıyor.Peribacaları, sıcak hava balonları, yer altı...