Turizm

Turizm

Sydney Opera Evi ziyaretçilerle dolup taşıyor

Sydney Limanı yakınlarındaki Bennelong'ta inşa edilen Opera Evi, resmen açıldığı 1973 yılından bu yana her yıl milyonlarca kişi tarafından ziyaret ediliyor.

Turizm

Cem Seymen: Mitoloji turizmi geliştirilmeli

Turizmde markalaşma konusu Antalya’da masaya yatırıldı. Ünlü isimler sektörün mevcut durumu ve gelecek hedefleri markalaşma perspektifini değerlendirildi.

Turizm

Kars'ta atlı kızak sezonu açıldı

Kars'ta atlı kızaklar sahneye çıktı. Türkiye'nin önemli kış turizm merkezlerinden Cıbıltepe Kayak Merkezi'nin yerli ve yabancı ziyaretçileri, kayak ve kızakla kayıyor, atlı kızaklarla orman içinde gezinti...

Turizm

Gölcük Tabiat Parkı ihalesi iptal edildi

Bolu Belediyesi'nden yapılan açıklamada, kararın, Belediye Encümeni'nin gerçekleştirdiği toplantıda alındığı belirtildi.

Turizm

İstiklal caddesinde skandal: Tahta parçası turisti yaraladı

İstiklal Caddesi'nde yürüyen turist, 8. kattan başına tahta parçası düşmesi sonucu yaralandı.

Turizm

Ege'nin ot yemekleri festivalle tanıtılacak

Ayvalık'ta İlkbahar aylarında "Ot Festivali" düzenlenecek.

Turizm

Uludağ'da yoğunluk devam ediyor

Yeni yılı Türkiye'nin önemli kış turizm merkezlerinden Uludağ'da karşılayan yerli ve yabancı ziyaretçiler, kayak pistlerine akın etti.

Turizm

Anadolu'da kesintisiz kayağın adresi: Palandöken

"Kış turizminin parlayan kenti" olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Erzurum, bu alandaki cazibesiyle çok sayıda turist ağırlamayı hedefliyor.

Turizm

Topkapı Sarayı ve Aya İrini'yi 2 milyon kişi gezdi

İstanbul'da yerli ve yabancı turistlerin en fazla ilgi gösterdiği tarihi mekanların başında yer alan Topkapı Sarayı, geçen yıl da ziyaretçilerin gözdesi oldu.

Turizm

Erzurum'da kayak Antalya'da deniz keyfi

Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden Antalya'da yeni yılın ilk gününde tatilciler denize girerken, Erzurum'daki tatilciler ise kayak yapmanın keyfini yaşadı.