Turizm

Turizm

Şuayip Şehri'ni turistler rahatlıkla gezebilecek

Halk arasında Şuayip Peygamber'in bu kentte yaşadığı ve Hazreti Musa ile burada buluştuğuna inanılırken, antik kentteki bir mağara da Peygamberin makamı olarak kabul edilerek insanlar tarafından ziyaret ediliyor....

Turizm

Harran'a 25 yataklı butik otel yapılacak

Dünyanın en eski yerleşim merkezleri arasında sayılan Şanlıurfa'nın Harran ilçesindeki tarihi yapılar, yeniden ayağa kaldırılıyor.

Turizm

Tayvan'da Pingxi Dilek Feneri Festivali Şubat sonunda

Dünyanın en büyük fener festivali; Pingxi Dilek Feneri Festivalinde, her sene Çin Yeni Yılını kutlamak için150 bin fener aynı anda gökyüzüne bırakılıyor.

Turizm

Cem Seymen: Turizm alanında inanılmaz fırsat var

Türkiye Turizmini Markalaştırmak paneli Akdeniz Bölgesi’nden çok sayıda otel sahibi, şef ve yiyecek içecek sektörü profesyonelini bir araya getirdi.

Turizm

Kamplara katılan çocuk sayısı hızla artıyor

Türkiye’de her geçen yıl ailelerin kampa ve kampın faydalarına olan inancı artarken, okul dışı eğitimin önemli unsurlarından kamplara gösterilen ilgi her geçen gün biraz daha çoğalıyor.

Turizm

Uzungöl bu yıl 673 bin turisti ağırladı

Trabzon'un Çaykara ilçesinde zengin bitki örtüsü ve manzarasıyla ünlü Uzungöl'ü, yılın 11 aylık döneminde 678 bin 433 yerli ve yabancı turist ziyaret etti.

Turizm

Mağmat Boğazı'nda 600 dönümlük turizm projesi

Projede ahşap yürüyüş yolları ile dinlenme alanlarının yanı sıra doğal çocuk oyun alanları, seyir terasları, gözlem noktaları, kademelendirilmiş yollar, telesiyej, dağ kızağı ve spor tesisleri de yer...

Turizm

Yurtdışına çıkan turistlerin gözdesi Bansko

Bulgaristan'ın kayak merkezi Bansko yıl boyunca en çok tercih edilen yurt dışı turizm rotalarında ilk sırada yer aldı.

Turizm

Mevlana Müzesi, Şeb-i Arus haftasında dolup taştı

Uzak Doğuluların Mevlana'ya ilgisi artıyor

Turizm

Turizmden en çok kazandıran iki ilimiz

2017’nin ilk on ayında Rusya’dan Çin’e, Almanya’dan İrlanda’ya, Japonya’dan Güney Kore’ye 100’ü aşkın yabancı ülkeden 29 milyon 53 bin 450 yabancı turist Türkiye’yi ziyaret etti.