Turizm

Turizm

Kapibara ve Kum Kaplanı Köpekbalığı

Birbirinden ilginç canlılarla canlı olarak tanışmalı. Bunun için de akvaryumlar ve hayvanat bahçelerini sık sık ziyaret etmeli.

Turizm

Sağlık turizmi, 9 ayda 600 milyon dolar kazandırdı

Son 10 yılda sağlık alanında turistlerin beklentilerine yanıt veren hastane, termal otel, SPA, sağlıklı yaşam merkezlerinin sayısı ve kalitesinin arttı.

Turizm

Hevsel Bahçeleri'nde sonbahar renkleri

Dicle Nehri'nden beslenen Hevsel Bahçeleri, sonbaharın renklerinin en canlı görüldüğü yerlerden biri. Sonbaharda, rengarenk bir görünüme bürünen Hevsel Bahçeleri, görenleri hayran bırakıyor.

Turizm

Balıklıgöl'de altyapı çalışmaları tamamlandı

Çalışmaların yerleşkenin ziyarete kapatılmadan yürütüldüğüne dikkati çeken Çiftçi, konukların mekanı ziyaret etmesine de imkan sağladıklarını anlattı.

Turizm

Uzungöl Tabiat Macera Parkının yapımı başladı

Doğu Karadeniz'in en önemli turizm merkezlerinden Uzungöl'e kurulacak macera parkının yapımına başlandı.

Turizm

3. Turizm Şurası sona erdi

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, 3. Turizm Şurası sonucunda Göbeklitepe'nin uluslararasıbir belgeselde yer almasını istediklerini söyledi.

Turizm

Bakan Ahmet Arslan: İstanbul'da dev kruvaziyer yat limanı yapacağız

Yat turizmini çok önemsediklerine işaret eden Arslan, 8 bin 500 olan yat bağlama kapasitesini, 18 bin 500'ün üzerine çıkardıklarını söyledi.

Turizm

Bakan Elvan: Her şey dahil sistemden çıkılmalı

Bakan Elvan, Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi'ndeki 3. Turizm Şurası'nda yaptığı konuşmada, turizmin, 60 yıldır kesintisiz büyüyen sektörlerin başında geldiğini söyledi.

Turizm

Maliye Bakanından turizm sektörünün önünü açma müjdesi

Maliye Bakanı Naci Ağbal, Turizm sektörünün önünü açacak gelir ve kurumlar vergisi ile ilgili düzenlemeleri yapacağımızı açık bir şekilde ifade edeyim, dedi.

Turizm

TÜRSAB Başkanı Ulusoy: Çekileceğim zamanı biliyorum

TÜRSAB Genel Kurulu 2-3 Aralık 2017'de İstanbul'da gerçekleştirilecek. TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Başaran Ulusoy, yeniden aday olacağının sinyalini verdi.