Turizm

Turizm

160 yıllık çivisiz konak

Kastamonu'nun Pınarbaşı ilçesinde bulunan 160 yıllık çivisiz konak, yıkılmak üzereyken kaymakamlık tarafından restorasyonunun yapılmasının ardından kullanılmaya devam ediyor.

Turizm

The Land of Legends'a bir ödül de Leading Edge'den

Ünlü işadamı Fettah Tamince, Yıllardır Amerikalı parkların ve tedarikçilerin ağırlığının hissedildiği bu ödül töreninde, Leading Edge Ödülü’nü ülkemizden çıkan bir marka olarak Türkiye’ye getirmekten dolayı gururluyuz...

Turizm

Efes Antik Kenti ile Ege denizi yeniden buluşacak

İki etaplı projenin ilk etabında, yatların girişini sağlamak için Pamucak sahiline 600 metre uzunluğunda, 30 metre genişliğinde giriş kanalı yapılacak.

Turizm

Diyanetten öğrencilere umre kolaylığı

Diyanet İşleri Başkanlığınca, ilahiyat ve İslami ilimler fakültelerinde okuyanlar başta olmak üzere, üniversite öğrencilerine özel umre turları yapılacak.

Turizm

Rixos Diamond Awards ödülleri verildi

Rixos Diamond Award ödül töreninde 14 ülkeden seyahat acentaları ödüllerini aldı.800 turizm acentasının katılımıyla ilk kez gerçekleştirilen Rixos Premium Belek...

Turizm

İki bin yıllık gökdelen Uçhisar Kalesi

Cumhuriyet döneminde 1960'lı yıllara kadar belde halkının barındığı 179 metre yüksekliğindeki dev peribacası, günümüzde ise bölgeye hakim yüksekliğiyle turistlere doğal güzellikleri kuşbakışı izleme imkanı...

Turizm

Balıklıgöl'e "bilimsel dokunuş"

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, bölgenin en önemli tarihi ve turistik mekanlarından Balıklıgöl Yerleşkesi'nin altyapısının yenilenmesi için çalışmalarını sürdürüyor.

Turizm

İstanbul'a gelen turist sayısı arttı

İstanbul'a gelen yabancı turistlerin ülkelere göre dağılımına bakıldığında, Almanya 736 bin 444 kişiyle birinci, İran 636 bin 815 kişiyle ikinci ve Suudi Arabistan 470 bin 557 kişiyle üçüncü sırada yer...

Turizm

Şahika Ercümen, antik havuza dalış yaptı

Milattan önce binlerce yıllık bir tarihe dalmanın kendisi için çok anlamlı olduğunu dile getiren milli sporcu, "Derinlik çok fazla değildi ama orada hissedilenler çok derindi." dedi.

Turizm

Aya Varvara manastırına ilgi artıyor

Maçka Belediye Başkanı Koray Koçhan, Maçka'nın bölge ve ülke turizmi açısından önemli bir potansiyele sahip olduğunu söyledi.