Turizm

Turizm

Diyanetten öğrencilere umre kolaylığı

Diyanet İşleri Başkanlığınca, ilahiyat ve İslami ilimler fakültelerinde okuyanlar başta olmak üzere, üniversite öğrencilerine özel umre turları yapılacak.

Turizm

Rixos Diamond Awards ödülleri verildi

Rixos Diamond Award ödül töreninde 14 ülkeden seyahat acentaları ödüllerini aldı.800 turizm acentasının katılımıyla ilk kez gerçekleştirilen Rixos Premium Belek...

Turizm

İki bin yıllık gökdelen Uçhisar Kalesi

Cumhuriyet döneminde 1960'lı yıllara kadar belde halkının barındığı 179 metre yüksekliğindeki dev peribacası, günümüzde ise bölgeye hakim yüksekliğiyle turistlere doğal güzellikleri kuşbakışı izleme imkanı...

Turizm

Balıklıgöl'e "bilimsel dokunuş"

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, bölgenin en önemli tarihi ve turistik mekanlarından Balıklıgöl Yerleşkesi'nin altyapısının yenilenmesi için çalışmalarını sürdürüyor.

Turizm

İstanbul'a gelen turist sayısı arttı

İstanbul'a gelen yabancı turistlerin ülkelere göre dağılımına bakıldığında, Almanya 736 bin 444 kişiyle birinci, İran 636 bin 815 kişiyle ikinci ve Suudi Arabistan 470 bin 557 kişiyle üçüncü sırada yer...

Turizm

Şahika Ercümen, antik havuza dalış yaptı

Milattan önce binlerce yıllık bir tarihe dalmanın kendisi için çok anlamlı olduğunu dile getiren milli sporcu, "Derinlik çok fazla değildi ama orada hissedilenler çok derindi." dedi.

Turizm

Aya Varvara manastırına ilgi artıyor

Maçka Belediye Başkanı Koray Koçhan, Maçka'nın bölge ve ülke turizmi açısından önemli bir potansiyele sahip olduğunu söyledi.

Turizm

Antalya'da gizli doğa cenneti: Gazipaşa

İlçenin bakir koylarından tarihi antik kentlerine, mağaradan su kemerlerine kadar önemli mekanları ile Güney Mahallesi'ndeki Kral Koyu'nun adeta görsel şölen sunuyor.

Turizm

Phaselis Antik Kenti milim milim batıyor

Phaselis Antik Kenti'nin 2 bin yıldır batmaya devam ettiğini söyledi.

Turizm

Roma'daki Kolezyum'un üst katları da ziyarete açılacak

İtalya Kültür Bakanı Dario Franceschini, başkent Roma'daki dünyaca ünlü arena Kolezyum'un üst katlarının yakında ziyarete açılacağını belirtti.