Turizm

Turizm

3. Turizm Şurası sona erdi

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, 3. Turizm Şurası sonucunda Göbeklitepe'nin uluslararasıbir belgeselde yer almasını istediklerini söyledi.

Turizm

Bakan Ahmet Arslan: İstanbul'da dev kruvaziyer yat limanı yapacağız

Yat turizmini çok önemsediklerine işaret eden Arslan, 8 bin 500 olan yat bağlama kapasitesini, 18 bin 500'ün üzerine çıkardıklarını söyledi.

Turizm

Bakan Elvan: Her şey dahil sistemden çıkılmalı

Bakan Elvan, Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi'ndeki 3. Turizm Şurası'nda yaptığı konuşmada, turizmin, 60 yıldır kesintisiz büyüyen sektörlerin başında geldiğini söyledi.

Turizm

Maliye Bakanından turizm sektörünün önünü açma müjdesi

Maliye Bakanı Naci Ağbal, Turizm sektörünün önünü açacak gelir ve kurumlar vergisi ile ilgili düzenlemeleri yapacağımızı açık bir şekilde ifade edeyim, dedi.

Turizm

TÜRSAB Başkanı Ulusoy: Çekileceğim zamanı biliyorum

TÜRSAB Genel Kurulu 2-3 Aralık 2017'de İstanbul'da gerçekleştirilecek. TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Başaran Ulusoy, yeniden aday olacağının sinyalini verdi.

Turizm

Türkiye'nin turizm geliri temmuz-eylül döneminde arttı

TÜİK, temmuz-eylül dönemine ilişkin turizm istatistiklerini açıkladı.

Turizm

Kartalkaya'ya sezonun ilk karı yağdı

Türkiye'nin önemli kış turizm merkezlerinden Kartalkaya'ya sezonun ilk karı yağdı.

Turizm

160 yıllık çivisiz konak

Kastamonu'nun Pınarbaşı ilçesinde bulunan 160 yıllık çivisiz konak, yıkılmak üzereyken kaymakamlık tarafından restorasyonunun yapılmasının ardından kullanılmaya devam ediyor.

Turizm

The Land of Legends'a bir ödül de Leading Edge'den

Ünlü işadamı Fettah Tamince, Yıllardır Amerikalı parkların ve tedarikçilerin ağırlığının hissedildiği bu ödül töreninde, Leading Edge Ödülü’nü ülkemizden çıkan bir marka olarak Türkiye’ye getirmekten dolayı gururluyuz...

Turizm

Efes Antik Kenti ile Ege denizi yeniden buluşacak

İki etaplı projenin ilk etabında, yatların girişini sağlamak için Pamucak sahiline 600 metre uzunluğunda, 30 metre genişliğinde giriş kanalı yapılacak.