Turizm

Turizm

Yerebatan Sarnıcı, 2017'de ziyaretçi rekoru kırdı

Yerebatan Sarnıcı, 2017 yılında bir milyon 155 bin kişi tarafından ziyaret edildi.

Turizm

Şeb-i Arus'un bereketi yüzde 60 arttı

Türkiye Seyahat Acentacıları Birliği Konya Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Kazım Yanar, 'Hz. Mevlana'nın 744'üncü Vuslat Yıldönümü katılan kişi sayısının geçen yıla oranla yüzde 60 oranında artış olduğunu...

Turizm

Yasemin Boran, turizmcilerin 2018 yılı burçlarını yorumladı

Ünlü astrolog turizmin ve turizmcilerin yıldız haritasına baktı. Astrolog Yasemin Boran'ın astrolojik yorumlarına göre 2018 turizmde hayli zor yıl olacak.

Turizm

TÜRSAB'ın seçim tarihi yarın açıklanacak

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın TÜRSAB’ı Genel Kurul'a götürecek heyet, yarın TÜRSAB Merkezinde TUYED’in organize ettiği basın toplantısında seçim tarihini açıklayacak.

Turizm

Sümela Manastırı'ndan kar manzaraları

Sümela Manastırı beyaza büründü

Turizm

Türkiye'de tatil yapmak isteyen Alman sayısı arttı

Alman Seyahat Acenteleri Birliği Başkanı Fiebig, “Alman tur operatörleri, Türkiye’ye dönük tatil talebinde yeniden artış olduğunu bildiriyorlar." dedi.

Turizm

Şuayip Şehri'ni turistler rahatlıkla gezebilecek

Halk arasında Şuayip Peygamber'in bu kentte yaşadığı ve Hazreti Musa ile burada buluştuğuna inanılırken, antik kentteki bir mağara da Peygamberin makamı olarak kabul edilerek insanlar tarafından ziyaret ediliyor....

Turizm

Harran'a 25 yataklı butik otel yapılacak

Dünyanın en eski yerleşim merkezleri arasında sayılan Şanlıurfa'nın Harran ilçesindeki tarihi yapılar, yeniden ayağa kaldırılıyor.

Turizm

Tayvan'da Pingxi Dilek Feneri Festivali Şubat sonunda

Dünyanın en büyük fener festivali; Pingxi Dilek Feneri Festivalinde, her sene Çin Yeni Yılını kutlamak için150 bin fener aynı anda gökyüzüne bırakılıyor.

Turizm

Cem Seymen: Turizm alanında inanılmaz fırsat var

Türkiye Turizmini Markalaştırmak paneli Akdeniz Bölgesi’nden çok sayıda otel sahibi, şef ve yiyecek içecek sektörü profesyonelini bir araya getirdi.