Turizm

Turizm

Turizm çalışanları ya diplomalı ya sertifikalı olacak

Turizm sektöründe çalışanların 2019'da yüzde 25, 2021'de yüzde 50, nihai olarak 2023'ün sonunda yüzde 100'nün diplomalı ya da sertifikalı olmasına karar verildi.

Turizm

Uluslararası Sürdürülebilir Turizm Kongresi Kastamonu'da başladı

Kastamonu Üniversitesi Turizm Fakültesince düzenlenen 1. Uluslararası Sürdürülebilir Turizm Kongresi başladı

Turizm

100 yıldır ülkemize turist çeken antik kent

UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan ve yılda ortalama bir milyon kişinin ziyaret ettiği Efes Antik Kenti, 100 yıldan bu yana yerli ve yabancı turistlerin gözdesi.

Turizm

Setur, Erken Rezervasyon kampanyasını başlattı

Setur, 2018 yaz dönemine yönelik Yurtiçi Erken Rezervasyon kampanyası ile tatilseverlere avantajlı tatil fırsatları sunuyor.

Turizm

Mistik masal diyarı Fas'ta neleri gezmeli?

Kadim tarihi, kültür mozaiği ve rengarenk şehirleriyle Fas, seyahat severlerin gözde ülkeleri arasında yer alıyor.

Turizm

Jolly Tur erken rezervasyon dönemi başlıyor

Jolly Tur, gelenekselleştirdiği “Büyük Acenteler Toplantısı”nı gerçekleştirdi ve 20 Kasım Pazartesi tarihindei erken rezervasyon döneminin başlayacağını duyurdu.

Turizm

Kapibara ve Kum Kaplanı Köpekbalığı

Birbirinden ilginç canlılarla canlı olarak tanışmalı. Bunun için de akvaryumlar ve hayvanat bahçelerini sık sık ziyaret etmeli.

Turizm

Sağlık turizmi, 9 ayda 600 milyon dolar kazandırdı

Son 10 yılda sağlık alanında turistlerin beklentilerine yanıt veren hastane, termal otel, SPA, sağlıklı yaşam merkezlerinin sayısı ve kalitesinin arttı.

Turizm

Hevsel Bahçeleri'nde sonbahar renkleri

Dicle Nehri'nden beslenen Hevsel Bahçeleri, sonbaharın renklerinin en canlı görüldüğü yerlerden biri. Sonbaharda, rengarenk bir görünüme bürünen Hevsel Bahçeleri, görenleri hayran bırakıyor.

Turizm

Balıklıgöl'de altyapı çalışmaları tamamlandı

Çalışmaların yerleşkenin ziyarete kapatılmadan yürütüldüğüne dikkati çeken Çiftçi, konukların mekanı ziyaret etmesine de imkan sağladıklarını anlattı.