Turizm

Turizm

2018 Baharında Japonya'da olmaya ne dersiniz?

Kimonoları, bonsaileri, samurayları, origamisi, geyşaları, çay törenleri ile ünlü Japonya, baharda sakuraların yani kiraz çiçeklerinin açmasıyla benzersiz manzaralara sahne oluyor.

Turizm

Türkiye'nin gastronomi turizmi raporu açıklandı

Gastronomi turistlerinin önem verdiği konuların başında farklı yemek sunumları görmek, farklı lezzetler tatmak ve damak tadına hitap eden yöresel lezzetler denemek geliyor.

Turizm

11. Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı 7 Aralık'ta başlıyor

11. Travel Turkey İzmir Turizm Fuar ve Kongresi, erken rezervasyon indirim fırsatları, yurtiçi ve yurtdışı tatil destinasyonları tanıtımları ile seyahat tutkunlarını bekliyor.

Turizm

Çince bilen turist rehberlerine rağbet artıyor

Türkiye’de Çince bilen turist rehberi sayısının düşük olması, rehberlerin Çince öğrenmesini zorunlu kılıyor.

Turizm

Başarılı Hac ve umre acenteleri ödüllendirildi

Taksim'de bir otelde gerçekleşen sektörün başarlı firmalarının ödüllendirildiği tören, Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Turizm

Cumalıkızık nüfusu haftasonu 70 kat artıyor

Uludağ'ın eteklerinde yer alan mahalleyi ziyarete gelenler, adeta tarihte yolculuğa çıkıyor.

Turizm

Türkiye’nin medikal turizmdeki hedefleri konuşuldu

İstanbul Sağlık Fuarı’ndaki kongrede, Türkiye’nin termal sağlık turizminde dünyada 7’inci Avrupa’da 3’üncü sırada olduğuna dikkat çekilerek, medikal turizmdeki hedefleri ve bu alanlarda yapılan çalışmalar masaya...

Turizm

Turizmde Mezopotamya markası oluşturulacak

GAP bölgesinin tamamında rekabet gücünün yükseltilmesi için Mezopotamya markası oluşturulmaya gayret edileceği belirtildi.

Turizm

TÜRSAB 23.Olağan Genel Kurulu ertelendi

TÜRSAB Yönetimi yaptığı açıklama ile "Birliğimizin 02 – 03 Aralık 2017 tarihlerinde gerçekleştirilecek 23.Olağan Genel Kurulu’nun ertelendiği hususu önemle duyurulur" dedi ilgili Turizmbakanlığı kararını...

Turizm

Suudi Arabistan ilk kez turist vizesi verecek

Turizm geliri sadece Müslüman ülkelerden haç ibadetini yerine getirmek için gelenlere bağlı olan Suudi Arabistan, turizmde yeni bir hamleye hazırlanıyor.