Xfiles

Xfiles

4 bin yıllık mezar çerezi: Başsız kurbağalar!

İsrailli arkeologlar, Kudüs’teki 4 bin yıllık mezarda içi kesik başlı kurbağalarla dolu bir testi buldu. Ölüm yolculuğu azığı olduğu düşünülen yiyeceklere popüler dilde mezar çerezi de deniliyor.

Xfiles

İnsan mezarına gömülen yunus balığı bulundu

Bir Ortaçağ kilisesinin mezarlığında yapılan kazılarda, bir mezarın içinden yunus balığı iskeleti çıktı. Arkeologlar bir yunus balığının neden mezara gömüldüğüne anlam veremedi.

Xfiles

Meğer Mısır Piramitlerini uzaylılar yapmamış!

Mısır Piramitleri ile ilgili tüm komplo teorilerini çökerten tarihi kanıt bulundu. Bir papirüste piramitlerin nasıl yapıldığının detayları yer alıyor. Mısır piramitlerini kim yaptı tartışması biter mi bilinmez ama...

Xfiles

İsrail'de kayıp Yahudi bebekler için gösteri yapıldı

Çoğunluğu Yemenli, sayılarının bin 500 ila 5 bin olduğu tahmin edilen bebekler, 1948-1954 yıllarında gizemli şekilde ortadan kaybolmuştu.

Xfiles

Kayıp kız Orlandi: Sakıncalı Vatikan vatandaşı

Vatikan’ın Orlandi meselesi kitaplaştı. Kitaptaki belgelere göre Kutsal Makam Miras İdaresi, Emanuela Orlandi’nin Vatikan'dan uzak tutulması için servet harcamış.

Xfiles

23 Eylül 2017'de gökyüzünde beklenen kehanet

Yazarımız Ferda Ercan Uyulan; gök cisimlerinin çeşitli açılarla hizalandığı önemli bir astronomik olayın gerçekleşeceği 23 Eylül 2017'de İncil ayetlerine göre beklenen kehaneti yazdı.

Xfiles

Sihirbaz Chung Ling Soo'nun sıradışı hikayesi

Mesleğinde zirveye çıkmak için ömrünü Çinli taklidi yaparak geçiren sihirbaz William Ellsworth Robinson'nun hayatı birçok film, dizi ve belgesele konu oldu.

Xfiles

İntihara zorlayan oyundan kurtulanlar anlattı

Öldüren oyun Mavi Balina (Blue Whale) oyununu oynayanlar ve kurtulanlar oyunda neler yaşadıklarını anlattılar.

Xfiles

Uzaydan 15 sinyal birden alındı

Smanyolu'na 3 milyar ışık mesafedeki cüce galaksiden Dünya'ya 5 Saat içinde 15 sinyal geldi.

Xfiles

Ay'ın varlığına ve gizemlerine dair komplo teorileri

Dünya'nın uydusu Ay'ın gezegenimizden daha yaşlı olması ve durduğu yerin fiziki şartları zorluyor olması bilimsel açıdan tartışılıyor. AKomplo teorisyonleri yine devreye giriyor ve bilimsel tutarlılığını önemsemeden...