Yurt

Yurt

KizlarSoruyor anketlerine göre evde kalırken neler değişti?

EvdeKal alanında Kadın kullanıcılar erkeklerden %50 daha fazla soru sordu. Kadın kullanıcılar, bu dönemde donanımlarını artırmak için daha fazla desteğe ihtiyaç duydu.

Yurt

Askerlik terhis işlemleri başlıyor

Koronavirüs önlemleri kapsamında ertelenen askerlik terhis işlemleri 31 Mayıs ve celp işlemleri 5 Haziranda yeniden başlıyor.

Yurt

YKS ve MSÜ için sınav yeri değişikliği açıklandı

ÖSYM, YKS ve MSÜ'ye başvuran adayların atamalarının, ilgili sınava başvurularında birinci sırada tercih ettikleri sınav merkezlerine yapıldığını belirtti

Yurt

Koronavirüs sürecinde yeni normalleşme kararları açıklandı

1 Haziran'dan sonra Şehirlerarası seyahat sınırlaması kaldırılıyor, kamu personeli normal mesaiye başlıyor, plajlar, milli parklar ve bahçeler açılıyor.

Yurt

14 Büyükşehir ve Zonguldak'ta hafta sonu sokağa çıkmak yine yasak

14 büyükşehir ve Zonguldak'ta 29 Mayıs saat 24.00 ile 31 Mayıs saat 24.00 arasında sokağa çıkmanın yasak olacağı açıklandı.

Yurt

Taksiden atılan kadın sokakta doğum yaptı

Kocaeli'de doğum yapan kadını araçtan atan taksi sürücüsü gözaltına alındı

Yurt

Türkiye'nin doğusunda görülen ışık hüzmesi neydi?

Dün saat 20.30 sıralarında yurdun Doğu, Güneydoğu ve Doğu Karadeniz bölgelerinde gökyüzünü aydınlatan ve bir kaç saniye süren ışık hüzmesi heyecan yarattı.

Yurt

Kozmetik ürünlerinin denenmesi yasaklandı

Sağlık Bakanlığı, kontrollü normalleşme süreci kapsamında, Kozmetik ve Parfümeri Mağazalarında Alınması Gereken Önlemleri açıkladı.

Yurt

Yüksek Hızlı Tren seferleri 28 Mayıs Perşembe günü başlıyor

Yüksek Hızlı Tren seferlerinin başlama tarihi 28 Mayıs Perşembe olarak açıklandı. İlk tren sabah 07:00'de Ankara'dan İstanbul'a uğurlanacak.

Yurt

THY uçaklarında uygulanacak koronavirüs önlemleri açıklandı

Haziran ayında yeniden uçuşlara başlayacak Türk Hava Yolları (THY), yeni uçuş düzenlemesinde uygulanacak koronavirüs önlemlerini duyurdu.