Yurt

Yurt

SARAT Projesi Europa Nostra Ödülü kazandı

Ödül arkeolojinin karmaşıklığı ve önemi konusunda farkındalığı artırdığı ve arkeolojik varlıklara önem verilmesini sağladığı için projeye layık görüldü.

Yurt

EBA TV yazın da yayın yapacak

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yaz tatili süresince Eğitim Bilişim Ağı'nın (EBA) açık, EBA TV'nin de yayında olacağını açıkladı.

Yurt

BDDK 3 bankaya işlem yasağı verdi

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, döviz manipülasyonu nedeniyle BNP Paribas SA, Citibank NA, UBS AG'ye işlem yasağı getirildiğini bildirdi.

Yurt

TMMOB Türkiye Hava Kirliliği Raporunu açıkladı

Türkiye'nin havası iddia edildiği kadar temizlendi mi? İşte Türkiye 2019 Hava Kirliliği Raporu'na göre en çok hava kirliliği yaşanan kentler.

Yurt

7 ile giriş ve çıkış kısıtlaması kaldırıldı

İçişleri Bakanlığı, seyahat kısıtlamasına ilişkin genelge ile 7 ildeki giriş ve çıkış kısıtlamasını kaldırdığını açıkladı.

Yurt

Normalleşme takvimi ile LGS ve YKS sınavlarının tarihi belli oldu

Yükseköğretim Kurumları Sınavı 27-28 Haziran’da, Liselere Geçiş Sınavı 20 Haziran’da, Askeri Öğrenci Sınavı 14 Haziran'da yapılacaktır. Üniversiteler 15 Haziran’da akademik takvime dönebilecekler.

Yurt

Kakava ateşi bu sene sembolik yanacak

Kakava şenliklerine koronavirüs engeli. Romanların bayramı Kakava, bu yıl yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında, şenlikten uzak sembolik olarak kutlanacak.

Yurt

DSİ'den baraj ve göletlerde yüzmeyin uyarısı

Devlet Su İşleri; baraj, gölet, sel kapanı, regülatör ve sulama kanallarında suya girilmesinin taşıdığı risklere dikkat çekti..

Yurt

TÜİK Nisan ayı enflasyon rakamlarını açıkladı

Türkiye İstatistik Kurumu'nun açıklamasına göre enflasyon nisan ayında yüzde 0,85 artarken, yıllık bazda yüzde 10,94 oldu.

Yurt

Tarihi Topkapı Surlarının bir kısmı çöktü

Topkapı'da Sulukule Caddesi üzerindeki tarihi İstanbul Surlarının bir kısmı öğle saatlerinde henüz bilinmeyen bir nedenle çöktü.