Yurt

Yurt

Özel okullarla yapılan sözleşmeler ne olacak?

Sözleşme Hukuku Uzmanı Doç. Dr. Umut Yeniocak; veliler, almadıkları hizmetin parasını vermeye zorlanamazlar. Özel okul ücretlerinde mutlaka indirime gidilmelidir, diyor.

Yurt

30 Nisan - 3 Mayıs arası sokağa çıkma yasağı nasıl uygulanacak?

Koronovirüs salgını nedeniyle 30 Nisan saat 24.00 ile 3 Mayıs saat 24.00 arasında 31 ilde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak. İçişleri Bakanlığı genelge ile yasağın detaylarını açıkladı.

Yurt

Great Place to Work'e göre Türkiye’nin En İyi İşverenleri

Dünya çapında En iyi işverenleri belirleyen Great Place to Work Enstitüsü, 2020’nin en iyilerini online platformlar üzerinden gerçekleştirdiği yayınla açıkladı.

Yurt

Türkiye'de iyileşen hasta sayısı yeni vaka sayısını geçti

Son 24 saatte 3 bin 122 kişiye Kovid-19 tanısı konulurken bugün 38 bin 351 test yapıldı ve 3 bin 122 kişiye Kovid-19 tanısı konuldu. Böylece ilk kez yeni vaka sayısı iyileşen hasta sayısının altına...

Yurt

Türkiye İstiklal Marşı için pencelere koştu

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile TBMM'nin açılışının 100. yıl dönümünü nedeniyle vatandaşlar, balkonlarından ve pencerelerinden ay-yıldızlı bayraklar eşliğinde İstiklal Marşı'nı...

Yurt

Uçakla gökyüzüne dev Türk bayrağını çizildi

THY, gökyüzünde dünyanın en büyük Türk bayrağını açtı

Yurt

23 Nisan TRT EBA TV'de olacak

Bu yıl Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kuruluşunun 100'üncü yılı. Her yıl meydanlarda coşkuyla kutlanan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı koronavirüs tedbirleri kapsamında evlerden kutlanacak.

Yurt

Yarasalar Adana'da panik doğurdu

Adana Kozan'da bir ağaca konan çok sayıda yarasa vatandaşları korkuttu. Dut ağaçlarındaki yarasalar sabah saatlerinde ortadan kayboldu.

Yurt

İstanbul ve Bitlis'in afet olaylarına karşı riskli bölgeleri açıkladı

Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre işte İstanbul ve Bitlis'in riskli bölgeleri:

Yurt

Van'da 4 büyüklüğünde deprem oldu

Van'ın, Bahçesaray ilçesinde 4,0 büyüklüğünde deprem meydana geldi.