Yurt

Yurt

Sakarya'ya dikilen Agave bitkisi 20 yıl sonra çiçek açtı

UNESCO'nun Dünya Kültür Mirası Listesi'ndeki bitki, 10 metre uzunluğunda çiçek açtı.

Yurt

Mıknatıs yapışınca vücudunda metal unutulduğunu anladı

Altı yıl önce bel fıtığı ameliyatı sırasında vücudunda metal parça unutulduğunu iddia eden 34 yaşındaki Denizlili kadın hastane ve doktora dava açmaya hazırlanıyor.

Yurt

Kurban Bayramı ne zaman, tatil kaç gün olacak?

Tarihi yaklaştıkça, merak edenleri de çoğaldı. Kurban Bayramı ne zaman, hangi tarihte kutlanacak? Bayram tatili kaç gün olacak?

Yurt

Etek giyip akaryakıt istasyonu soydular

Tuzla'da etek giyerek, ellerinde pompalı tüfekle akaryakıt istasyonunu soyan şüpheliler, polis tarafından kovalamaca sonucu yakalandı.

Yurt

Özel okul seçen velilere Bakanlıktan 10 uyarı

Milli Eğitim Bakanlığı velilere özel okul seçimi konusunda dikkat edilmesi gereken 10 temel nokta açıkladı ve sözleşmeyi satır satır okuyun uyarısı yaptı.

Yurt

Türkiye’den görülecek Parçalı Ay Tutulması 16 Temmuz’da

Astronomi ve astroloji ile yakından ilgilenenlerin heyecanla beklediği Parçalı Ay Tutulması, 16 Temmuz 2019 tarihinde gerçekleşecek.

Yurt

Türkiye'de en yaygın 5 ölüm sebebi

Araştırmalar Türkiye’de başlıca ölüm sebeplerini ortaya çıkarırken, dolaşım sistemi hastalıkları en çok can alan nedenler arasında ilk sırada yer aldı.

Yurt

Mezarlığa boş kefen gömdüler

Adana'da Kabasakal Mezarlığı'na izinsiz gömü yapıldığı şüphesiyle kazılan alandan boş kefen çıktı.

Yurt

Marmara Denizi için milli seferberlik istendi

Marmara Denizi'yle ilgili açıklama yapan TÜDAV , 1985'te ışık geçirgenliği 15 metreydi, şimdi 2 metre, ulusal seferberlik şart, dedi.

Yurt

Fenerbahçe'den 5 transfer birden

Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımı'nda baş döndüren transfer hareketliliği... Kadrosuna 5 yeni basketbolcu katan sarı-lacivertli ekip, 4 oyuncunun ise sözleşmesini uzattı.