Kültür Sanat

Kültür Sanat

Şair Bahaettin Karakoç vefat etti

Türk edebiyatında Dede Korkut ve Ak Saçlı Beyaz Kartal olarak anılan 88 yaşındaki şair Bahaettin Karakoç, Kahramanmaraş'ta tedavi gördüğü hastanede vefat etti.

Mutfak

21 Ekim Dünya İyot Eksikliği gününe özel uyarılar

Tuzda iyot kaybını önlemek için iyotlu tuzu koyu renkli, kapaklı ve cam kavanozda saklayın, sıcaklık, nem ve güneş ışığından koruyun ve yemek piştikten sonra tuz atın.

Mutfak

Kalp dostu beslenme

Kalbinizi koruyacak 12 beslenme önerisi

Sinema-TV

Diriliş Ertuğrul dizisinde 'sızıntı' şoku!

Diriliş Ertuğrul, baştan aşağı yenilendi. Burada yeni bir plato kuruldu. Dizi, bıraktığı yerden 15 yıl sonrasını anlatacağı için oyuncu kadrosunun yüzde 95’i değişti.

Sinema-TV

Hepsiburada’nın Hepsitv'sinin ilk yayını gerçekleşti

Hepsiburada’nın Youtube kanalı Hepsitv’nin ilk yayını gerçekleşti. Hepsitv’de Yekta Kopan’ın ilk konukları; Bülent Ortaçgil ve Mahmut Çınar oldu

Kültür Sanat

Atatürk'ün hiç yayınlanmamış fotoğrafları sergilenecek

İzmir'de açılacak Büyük Dahi Gazi Mustafa Kemal sergisinde, daha önce hiç yayınlanmamış 150 Atatürk fotoğrafı görülebilecek.

Kültür Sanat

Tokalı Kilise freskleri Michaelangelo'nun Sistine Şapeli kadar değerli

Kapadokya'daki Karanlık Kilise'deki Hz. İsa'nın doğumundan ölümüne kadar yaşamının işlendiği freskler, Michaelangelo'nun Sistine Şapeli kadar değerli olarak nitelendirildi

Kültür Sanat

Nâzım Hikmet’in oğlu Mehmet Nâzım hayatını kaybetti

Ünlü şair Nâzım Hikmet’in öz oğlu ressam Mehmet Nâzım 67 yaşında Fransa’da öldü.

Mutfak

Probiyotik Turşu Tarifi

Ev turşusu, bağırsak sistemi başta olmak üzere sağlığımız için kritik önem taşıyan dost probiyotik bakterileri almamızı da sağlıyor.

Mutfak

Dr. Ümit Aktaş: Zeytinyağıyla ilaçsız yaşamak mümkün

4. Geleneksel Gömeç Hasat Şenliği, Balıkesir’in Gömeç ilçesinde başladı. Fitoterapi Uzmanı Dr. Ümit Aktaş’ın etkinlikte zeytinin faydalarını anlattı.