Kültür Sanat

Sinema-TV

SİSAY: Sinema salonu işletmecileri geri adım atmalı

SİSAY Yönetim Kurulu Başkanı Cenk Sezgin, yapımcıların desteklenmemesi halinde, Türkiye film sektörünün çıkmaza girer dedi.

Sinema-TV

Türk sinema sektöründe boykot tartışması

Bilet fiyatlarında hakları verilmediği gerekçesiyle yapımcıların salon işletmecilerini boykot ederek filmlerini vizyona sokmayacağı iddiaları gündemde.

Mutfak

Yılbaşı sofrasına aç oturmayın

Yılbaşı akşamını rahat geçirmenin yolları. 31 Aralık’ta gün boyu aç ve susuz kalmamaya, kuruyemiş ve cipsleri fazla yememeye dikkat edilmeli.

Mutfak

Yılbaşı akşamı, bol su içmeyi unutmayın!

Yılbaşnda sağlıksız beslenme ve aşırı alkol, yeni yılın ilk saatlerinde mide kanaması, alkol koması, şeker ve tansiyon yükselmesi gibi sorunlara neden olabiliyor.

Turizm

Turizm Türkiye'de büyümeyi yüzde kaç etkiledi?

Turizm gelirlerinin ülkelerdeki ekonomik büyümeyi ne denli etkilediği belli olurken, Türkiye’nin büyüme oranına etkisi yüzde 4,3 oldu.

Kültür Sanat

Ümraniye'de ödüllü Kültür Kart uygulaması

Ümraniye sakinlerinin kültürel ve sanatsal etkinliklere ilgisini artırmak ve kültür programlarına katılanları ödüllendirmek amacıyla Kültür Kart uygulaması başlatıldı.

Kültür Sanat

Artık çekilmez oldun diyerek eşlerini çektiler

Erciyes'te Artık çekilmez oldun sloganıyla düzenlenen eşler arası kızak yarışması, renkli görüntülere sahne oldu.

Kültür Sanat

Avanak Avni'nin çalınan heykeli bulundu

Ünlü karikatürist Oğuz Aral'ın unutulmaz karakterleri Avanak Avni'nin çalınan heykeli bulundu. Yaklaşık 80 kiloluk bronz heykel Kadıköy Belediyesi ekiplerine teslim edildi.

Kültür Sanat

Yalın Kanyon AVM'yi tıklım tıklım doldurdu

Türk pop müziğinin sevilen isimlerinden Yalın, 28 Aralık Cuma akşamı geleneksel Kanyon Büyük Yılbaşı Konserinde müzikseverlere unutulmaz bir akşam yaşattı.

Kültür Sanat

Eşine rastlanmayan Frig oyuncakları

Frig dönemine ait pişirilmiş topraktan yapılan yaklaşık 2 bin 700 yıllık üç oyuncak, eşsiz eser olarak Kütahya Arkeoloji Müzesinde sergileniyor.