Kültür Sanat

Kültür Sanat

Selimiye Camisi için restorasyon projesi hazır

Vakıflar Genel Müdürü Adnan Ertem, Selimiye Camisi'nin restorasyon projesini hazırlattıklarını belirterek, "Niyetimiz bu sene içinde başlayabilmek." dedi.

Turizm

Antalya'nın otel ve tatil köyü sayısı İspanya'dan fazla

Yabancı turist sayısında Türkiye'de birinci, dünyada üçüncü olan Antalya, İspanya'nın tamamından daha fazla 5 yıldızlı otel ve tatil köyüne sahip.

Sinema-TV

2019 yılının ilk 4 ayında en çok izlenen sinema filmleri

Yılın ilk 4 ayında beyaz perdeye yansıyan filmler arasında ilk 10'u, 5 Türk filmi ve 5 yabancı film paylaştı.

Kültür Sanat

TEGV'li Çocuk sanatçıların Evvel Zaman İçinde fotoğraf sergisi

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Beykoz Öğrenim Birimi'ndeki çocuklarımız tarafından "Evvel Zaman İçinde" isimli fotoğraf sergisi açıldı. Sergi, 3 Mayıs 2019 tarihinde Kelebekler Çiftliği'nde Mobil Oil Türk A.Ş.'nin...

Kültür Sanat

Güneş'in sesi Mercan Dede'nin eserine yansıdı

Mercan Dede, Nasa tarafındadan kayda alınan Güneş'in de yer aldığı video art çalışmasında ve eserin müziğinde güneşin sesinden esinlendiğini belirtti.

Mutfak

İnternetten en çok hangi yemekler sipariş ediliyor

Yemeksepeti ev yemekleri trendlerini açıkladı: Türkler ev yemeklerinden vazgeçmiyor. Gençler de artık ev yemeği tercih ediyor ve ille de kurufasulye diyor.

Kültür Sanat

Amasya Belediye Bandosu Ramazan konserleri başladı

İftar ve sahur saatlerinde tarihi Harşena Kalesi'ne çıkarak konser veren belediye bandosu, 155 yıllık geleneği bu ramazanda da devam ettirdi.

Kültür Sanat

Antalya'da Türk Rus Klasik Müzik Festivali Başlıyor

Türkiye'nin turizm başkenti olarak gösterilen ve Rus turistlerden yoğun ilgi gören Antalya, 7-9-11 Mayıs tarihlerinde Side Antik Tiyatrosu'nda ilk kez düzenlenecek.

Kültür Sanat

Yazar Celil Oker vefat etti

Polisiye yazarı Celil Oker, tedavi gördüğü hastanede hayata veda etti.

Kültür Sanat

Nuri Bilge Ceylan fotoğraflarıyla Baksı Müzesi’ne konuk oluyor

Yönetmen, senarist ve fotoğraf sanatçısı Nuri Bilge Ceylan'ın Nuri Bilge Ceylan Baksı’da sergisi 1 Mayıs – 25 Ağustos 2019 tarihleri arasında ziyaret edilebilecek.