Kültür Sanat

Mutfak

Hurma keki tarifi

Ramazan'da farklı bir lezzet arayanlar için unsuz ve şekersiz kek tarifi

Mutfak

Ramazan’da sofrada olması gereken 5 besin

Anadolu Sağlık Merkezi Beslenme ve Diyet Uzmanı Ulaş Özdemir, çoğunlukla evde kalınan salgın döneminde beslenme hatalarına dikkat çekerek, yenilmesi gereken 5 'mucize besin'e vurgu yapıyor.

Turizm

2019 yılında turistler denizden çok doğayı tercih etti

Geçen yıl turistler, sadece deniz kenarlarının değil Trabzon, Rize ve Kapadokya gibi yayla ve doğal oluşumları çekici alanları tercih etti.

Mutfak

Sahurda süt içmek uzun süre tok tutuyor

Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Neriman İnanç, 'Bir bardak süt 5 saat tokluk hissi verir. Sahurda süt tüketimi çok önemli' diyor.

Mutfak

Tok tutan sahur menüsü önerileri

Ramazan ayında ne yenilirse tok tutar? Herbalife Nutrition Danışman Diyetisyeni Berrin Yiğit sahurda tok tutacak ilginç menüler önerdi.

Kültür Sanat

Bir Hayal Bir Oyun Yarışmasının sonuçları açıklandı

Zorlu Holding tarafından çocukların hayal gücünü harekete geçirmek amacıyla düzenlenen Bir Hayal Bir Oyun Yarışması’nın sonuçları açıklandı.

Mutfak

Yumuşacık Ev Keki Tarifi

Yumuşacık ev keki tarifi ve püf noktaları

Mutfak

Sahurda tok tutan yiyecekler

Ramazan günlerinin en önemli öğünlerinden biri de sahurdur. Sahurda yenilen yiyecekler gün boyu bizi tok tutması açısından oldukça önemlidir. Peki Ramazan ayında ne yersek bizi tok tutar? Sorunun cevabı Canan...

Mutfak

Dr. Ender Saraç'tan örnek iftar menüsü

Dr. Ender Saraç, orucun beden sağlığı ve maneviyatın korunması açısından çok önemli olduğunu belirtti.

Mutfak

Sahurda ve iftarda yenilenler önemli

Vücuda yararlı etkileri bilimsel araştırmalarla ortaya konulan orucun, olumlu etkilerinden yararlanabilmek için sahurda ve iftarda ne yendiğine dikkat edilmeli.