Kültür Sanat

Sinema-TV

Türkan Şoray: Yeşilçam'ı küçümsememek lazım

Usta oyuncu Türkan Şoray, "Benim diğer oyunculardan farkım sanırım hiç özel hayatım olmadı. Yani her gün film çeviriyordum ve bu giderek hayatımın vazgeçilmez bir parçası haline geldi." dedi.

Sinema-TV

KısaKes Film Festivali Ödülleri Sahiplerini Buldu

Kısa film festivali KısaKes, ekim ayında sinemaseverleri 99 ülkeden 2012 film arasından seçilen filmler ve genç sinemacılar ile buluşturdu.

Turizm

TÜRSAB'a rekabeti engelleme cezası

Rekabet Kurulunca, Türkiye Seyahat Acentaları Birliğine rekabeti engellediği için 521 bin 679 lira idari para cezası verdi.

Kültür Sanat

TÜYAP İstanbul Kitap Fuarı programı açıklandı

37. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı, 10-18 Kasım 2018 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi-Büyükçekmece’de düzenlenecektir.

Mutfak

Misket Limonlu Turta tarifi

İstanbul Bilgi Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü öğrencileri Raw Food Eğitmeni ve Şefi Elçin Oflaz ile keyifli bir atölye gerçekleştirdi.

Sinema-TV

Sinemalarda bu hafta 9 film vizyona girecek

Türkiye'deki sinema salonlarında bu hafta 4'ü yerli 9 film vizyona girecek

Kültür Sanat

Mistik Müzik Festivali turist sayısını yüzde 20 artırdı

Konya Uluslararası Mistik Müzik Festivali’nin dünyanın mistik ve geleneksel müzikler alanındaki en saygın festivalleri arasında gösterildiğini söyleyen Konya İl Kültür ve Turizm Müdürü Abdüssettar Yarar, festivalle...

Kültür Sanat

Ünlü Fotoğraf Ustası Ara Güler'i kaybettik

Duayen foto muhabiri Ara Güler'in, tedavi gördüğü hastanede 90 yaşında hayata gözlerini yumdu.

Kültür Sanat

Çocuklara ve ailelerine özel sergi: Müzedeki İmgeler

Çocukları merak ederken hayal kurmaya ve denemeye davet eden İstanbul Modern Keşif Alanı eğitim programı “Müzedeki İmgeler” aileleri sanata çağırıyor

Kültür Sanat

Yükselen denizler miras alanlarını tehdit ediyor

Yükselen deniz seviyesi nedeniyle Akdeniz kıyısındaki UNESCO Dünya Miras Alanlarının yaklaşık yüzde 80'inin risk altında olduğu uyarısında bulunuldu.