Kültür Sanat

Mutfak

Kahveli Dut Tatlısı Tarifi

Kahveli Dut Tatlısı nasıl yapılır?

Kültür Sanat

Astrolog Kenan Yasin Bölükbaşı'ndan bir solukta okunacak kitap

Astrolog Kenan Yasin Bölükbaşı, deneysel çalışmaların kurgusuyla hayata geçirdiği ilk kitabı Astrolojiyle Haritanın Üzerine Çıkmak ile okuyucularla buluşuyor. Peki, kitapta neler var?

Mutfak

Filtre Kahveli Fındık Pare Tarifi

Kahveli Fındık Pare nasıl yapılır?

Mutfak

Evde filtre kahve yapmanın püf noktaları

Metro Türkiye bünyesinde hayata geçirilen gastronomi keşif platformu Gastronometro’nun şeflerinden evde filtre kahve hazırlamak isteyenlere önemli tüyolar

Kültür Sanat

17. Konya Uluslararası Mistik Müzik Festivali sona erdi

Mevlana Celaleddin-i Rumi'nin 813. doğum yılı etkinlikleri kapsamında düzenlenen "17. Konya Uluslararası Mistik Müzik Festivali" son gece "doğum günü özel konseri" ile sona erdi.

Mutfak

Tiramisu tarifi

Tiramisu tatlısı nasıl yapılır? Tiramisu'nun malzemeleri nelerdir? İşte kahve ve kakaonun mükemmel birlikteliğinin enfes lezzeti Tiramisu tatlısının tarifi:

Mutfak

Fıstıklı ve naneli çay tarifi

Yaklaşan kış nedeniyle bağışıklık güçlendirici bir çay tarifi: Dolmalık fıstık ve nane ile yapılan çayın içimi de lezzetli…

Sinema-TV

Sinemalarda bu hafta 6 yeni film var.

Sinema salonlarında bu hafta 1'i yerli 6 film vizyona girecek.

Sinema-TV

Anadolu'nun Taşlar Yerinden Oynatan keşifleri belgesel oldu

Avrupa'nın Neolitik Köprüsü: Taşlar Yerinden Oynuyor Projesi çerçevesinde Anadolu Neolitik Mirasının Avrupa'ya Yayılımı anlatan belgeselin tanıtımı Koronavirüs nedeniyle çevrim içi gerçekleştirildi.

Kültür Sanat

Urartuların kadın yöneticileri olduğu anlaşıldı

Van'da yapılan arkeoloji kazılarında elde edilen bulgular, 2 bin 750 yıl önce Urartularda kadın yöneticilerin olduğunu işaret ediyor.