Kültür Sanat

Kültür Sanat

Evliya Çelebi hem komik hem trajik bir eser yazmış

Prof. Dr. Cemal Kafadar, Evliya Çelebi Seyahatnamesi tartışmasız en uzun seyahatnamedir dedi.

Turizm

Seyahatlerin sağlığa 5 faydası

Yoğun ve stresli iş hayatınız elbetteki duyguları ve sinir sistemini yıpratır. Bilim adamları çalışırken, dört gözle beklenen tatillerin insanları mutlu ettiğini savunuyor.

Kültür Sanat

istanbul kitapçı sayısında sınıfta kaldı

World CitiesCulture Forum verilerine göre Lizbon'da 100 bin kişiye 41,6 kitapçı düşerken İstanbul'da 0,9 kitapçı düşüyor. İstanbul sadece Lagos'u geçebiliyor.

Sinema-TV

2019 Altın Palmiye Ödüllerini alanlar açıklandı

Cannes Film Festivali'nde bu yıl Cannes Film Festivali'nde, en iyi kadın oyuncu ödülünü Emily Beecham, en iyi erkek oyuncu ödülünün Antonio Banderas aldı.

Kültür Sanat

Prof. Dr. Semavî Eyice'siz bir yıl geçti

Bizans tarihi ve sanatı konusunda dünyanın en saygın bilim adamı, sanat tarihçisi, ve akademisyen Prof. Dr. Semavî Eyice, ölümünün birinci yılında yad ediliyor.

Kültür Sanat

Sanat psikoterapi atölyelerinde üretilen eserler sergilenecek

28-31 Mayıs 2019 tarihleri arasında gerçekleşecek sergide sanat psikoterapi atölyelerinde fotoğraf, resim, seramik, ebru ve el sanatları eserleri sergilenecek.

Kültür Sanat

Prof. Dr. Celal Şimşek: Laodikeia inanç turizminin markası oluyor

Antik dünyada özellikle tekstil alanında bir marka olan Laodikeia günümüzde kültür turizminin ve inanç turizminin markası oluyor.

Mutfak

Light kek tarifi

Diyet yapanlar için sağlıklı fit kek tarifi

Kültür Sanat

Aslına Sadık Kalınmıştır sergisi SALT Beyoğlu'nda

Serginin merkezinde, sanat pratiklerinde arkeoloji ve tarihten yararlanan Handan Börüteçene ve Mark Dion'un sunumlarının yer alıyor.

Kültür Sanat

Soner Arıca single kapağını astrolojiye göre paylaştı

Soner Arıca, 7 Haziran’da yayınlayacağı, söz ve müziği kendisine ait olan 'Kaç Kere' isimli yeni single’ının kapağını 3 hafta öncesinden sosyal medyada yayınladı