Kültür Sanat

Kültür Sanat

Türkan Şoray: Ruh İkizim Selim İleri

Selim İleri, Türkan Şoray, yalnız sinemada bir kimliği canlandırmadı, yaşatmadı. Çoğu kez o kimliğin yerine geçti ve o kimliği yaşadı, dedi.

Kültür Sanat

'Islık Çalan Adam-Ara Güler' sergisi TÜYAP'ta

Ara Güler'in dünyasını ele alan "Islık Çalan Adam-Ara Güler" sergisi, Anadolu Ajansının global iletişim ortağı olduğu "37. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı"nda ziyaretçilerini bekliyor.

Kültür Sanat

Mısır'da kedi mezarlığı ve hayvan mumyaları bulundu

Mısır'da 7 firavun mezarı ve çok sayıda bok böceği mumyası bulundu. Arkelojik buluntular arasında kedi mezarlığı ve yılan mumyası da bulunuyor.

Kültür Sanat

37. Uluslararası TÜYAP İstanbul Kitap Fuarı açıldı

TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım AŞ tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği iş birliğiyle düzenlenen 37. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı açıldı.

Kültür Sanat

Troya Operası dünya prömiyerini yaptı

Devlet Opera ve Balesinin (DOB) yeni sezondaki en iddialı eserlerinden Troya, dünya prömiyeriyle sanatseverlerle buluştu.E

Kültür Sanat

VakıfBank Kültür Yayınları Ve Benzersiz sloganı ile geldi

Kültür yayıncılığı alanında "benzersiz eserleri okuyucuyla buluşturma" hedefiyle yola çıkan VakıfBank Kültür Yayınları (VBKY) yayın hayatına başladı

Kültür Sanat

TÜYAP Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı 10 Kasımda açılacak

37. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı, 10-18 Kasım 2018 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi-Büyükçekmece’de ziyaretçileri ağırlayacak.

Kültür Sanat

Love Story'nin bestecisi Francis Lai öldü

Francis Lai'nin ölümü, Fransa'nın güneyindeki Nice kentinin Belediye Başkanı Christian Estrosi tarafından sosyal medya aracılığıyla duyuruldu.

Kültür Sanat

Şener Şen: Beğenmediğim bir şeyi yapamam

Şener Şen, öğretmenlik , fabrika işçiliği, işportacılık ve pazarcılık yaptığının altını çizerek, canlandırdığı tüm karakterlerin temelinin de bu işler olduğunu vurguladı.

Kültür Sanat

TESAK'ta tarih, edebiyat ve felsefe söyleşileri sürüyor

Kadıköy Tarih Edebiyat ve Sanat Kütüphanesi’nde Kasım ayında da tarih, edebiyat ve felsefe konuşulacak.