Sağlık

Sağlık

Yemek istemeyen çocuklara 3 günde 3 kaşık

Batıgöz Sağlık Grubu'ndan Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Fikret İşbilir yanıtladı...

Sağlık

Her gün 4 kayısı 8 önemli yarar

Beslenme ve Diyet Uzmanı Melike Şeyma Deniz, kayısının 8 önemli faydasını anlattı, önemli uyarılar ve önerilerde bulundu.

Sağlık

Güneşten yararlanma rehberi ve hassas tenliler için Domates Kürü

D Vitamini eksikliği söz konusu olduğunda karşılaşılabilecek riskleri açıklayan Dr. Ümit Aktaş'tan güneşten faydalanmak için 4 öneri sunuyor.

Sağlık

Hamile kadınların yapmaması gerekenler

Gebe kadınların uzak durması gereken 10 şey

Sağlık

Türk Kızılay'a 6 ayda 1 milyon ünite kan bağışlandı

Türk Kızılay, gönüllü kan bağışçılarından aldığı destekle Türkiye genelinde yılın ilk 6 ayında 1 milyon 246 bin 349 ünite bağış aldı.

Sağlık

İstanbul'da acil servislerde gecede 51 bin hastaya hizmet

İstanbul Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, İstanbul'da kamu hastanelerinin bir gecede 51 bin acil servis hastasına, günde ise 260-270 bin insana dokunduğunu söyledi.

Sağlık

Artvin akılcı antibiyotik kullanımında yine ilk sırada

Artvin'de yapılan bilgilendirme çalışmaları sayesinde antibiyotik kullanım oranı düştü. Şehir, akılcı antibiyotik kullanımında son 7 yıldır zirvedeki yerini koruyor.

Sağlık

sahte güneş gözlüklerine dikkat

Göz Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Banu Açıkalın, sahte güneş gözlüklerinin kısa ve uzun vadede yol açabilecekleri olumsuzluklara karşı uyarılarda bulundu.

Sağlık

Reçete ve faturaların teslim süresi uzatıldı

Sağlık hizmet sunucularının 2019 Mayıs dönemi için SGK'ya teslim etmesi gereken reçete ve faturaların teslim süresinin 21 Haziran'a kadar uzatıldı.

Sağlık

Bu 15 öneri ile gözlerinizi teknolojiden koruyun

Sosyal ilişkileri azaltan, insanları yalnızlaştıran, çevre ve doğadan daha uzak yaşamaya neden olan teknolojik cihazlar, aynı zamanda göz sağlığını da kötü etkiliyor.