Sağlık

Sağlık

Sağlıklı böbrek için dikkat edilmesi gerekenler

Son yıllarda giderek artış gösteren böbrek rahatsızlıkları, genel sağlığı da olumsuz etkiliyor.

Sağlık

Canan Karatay: Lahmacun en sağlıklı fast-food

Özellikle şeker, un ve trans yağlara dikkat edilmesini isteyen İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Canan Karatay, gazlı içeceklerden de uzak durulmasını önerdi.

Sağlık

Ölümcül Üçlü: Tuz, Şeker ve Hareketsizlik

En yaygın hastalıkların başında kalp ve damar hastalıkları geliyor. çünkü kahvaltıda, poğaça, börek simit, reçel, çikolata kreması, bol tuzlu peynir yiyoruz.

Sağlık

Hamileler için beslenme rehberi

Uygun kilodayken gebe kalan sağlıklı kadınlar doğru beslenme ile gebelik sonunda yaklaşık 9 ile 12 kilo civarında bir kilo artışı yaşar.

Sağlık

Alman hekimler soruyor: Azot oksit gerçekten de tehlikeli mi?

Almanya'da kent merkezlerindeki sürüş yasakları tartışmasına akciğer uzmanları da katıldı. Hava kirliliğine yol açan azot oksit ve partiküler maddeleri tartışan hekimler, yasal sınır değerlerde...

Sağlık

Fast food çene gelişimine zarar veriyor

Türk Ortodonti Derneği Üyesi Prof. Dr. Bakkalbaşı, "Sürekli çok yumuşak ve sağlıksız hazır gıdalarla beslenme, çene kaslarının yeterince fonksiyon görmemesine, çene gelişiminde problemlerin ortaya çıkmasına neden...

Sağlık

Diş eti hastalığı erken doğuma neden olabilir

Periodontoloji Uzmanı Prof. Dr. Toker, diş eti hastalığına neden olan bakteriyel enfeksiyonun da erken doğuma ve düşük doğum ağırlıklı bebeklerin doğmasına yol açabileceğini belirtti.

Sağlık

Sigara içen renkleri göremiyor

Günde bir paketten fazla sigara içenlerde renkleri görme yeteneğini kaybetme riskinin arttığı bildirildi.

Sağlık

Cushing sendromu belirtileri nelerdir

Cushing sendromu çocuklar dahil herkeste görülebilir. Cushing sendromu, hemen hemen her organ ve dokuyu etkiler. Belirtilerini bilmenizde yarar var.

Sağlık

Kalbi tehdit eden 100 tehlike

Kalp sağlığınız için 100 tehlikeyi bilmenizde fayda var.