Sağlık

Sağlık

Basit bir sivilce eğer geçmiyorsa çok tehlikeli olabilir

Halk arasında köpek memesi hastalığı olarak da bilinen Hidradenitis Suppurativa hastalığı, yaklaşık her 100 kişiden birinde görülebiliyor.

Sağlık

Çocuğun her isteğine izin evet demenin zararları

Aile ortamının aşırı izin verici ve sınır koymayan yapısı, çocuğa kendi sınırları hakkında net olmayan karışık mesajlar verir

Sağlık

Evde kalmak kilo aldırınca diyetisyenlere rağbet arttı

Korornavirüs kaynaklı pandemi nedeniyle hareketsiz yaşam kilo artışına neden olunca, diyetisyenler ilgi de bir hayli arttı.

Sağlık

Yemek yerken maske nerede durmalı?

Normalleşme sürecinde dışarda yenilen yemeğin mümkünse açık havada yenmesini tavsiye eden uzmanlar, masalar arasında 2 metre mesafe olması gerektiğini hatırlatıyor.

Sağlık

Yağ bezesi sandığınız küçük şişlikler büyük dert olabilir

Özellikle boyun, koltuk altı ve kasık bölgesinde oluşan; el altında hareket ettirmekte zorlanılan, lastik kıvamında şişliklikler için Lenfoma şüphesiyle doktora başvurmak gerekiyor.

Sağlık

İstanbul'da Batı Nil Virüsü endişesi yaşanıyor

İstanbul'da 9 ölü kuş üzerinde yapılan incelemede Batı Nil Virüsü saptandı. Virüsün ölü kuşların kanını emen sivrisinekler yoluya insanlara bulaşmasından endişe ediliyor

Sağlık

Gıda hijyeni, Kara Mantar Hastalığına karşı en önemli önlem

Kara mantar hastalığına yol açan zehirli madde; toprak, küflü ekmek, çürümüş sebze ve meyvelerle bulaşıyor.

Sağlık

Kara mantar hastalığı: Mukormikoz nedir?

Kara mantar hastalığı olarak bilinen mukormikoz; ölümcül olabilen, burun, göz ve bazen de beyni etkileyen agresif bir mantar enfeksiyonu

Sağlık

Meksika'da da Kara Mantar hastalığı görüldü

Hindistan’da ortaya çıktıktan sonra Mısır ve Irak’ta da görülen kara mantar hastalığı bu kez farklı bir kıtada bulunan Meksika’da görüldü.

Sağlık

LGS adayları sınav stresi ve kaygılarla nasıl baş edebilir?

Liselere Giriş Sınavı (LGS) 6 Haziran Pazar günü, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ise 26 ve 27 Haziran tarihlerinde yapılacak.