Sağlık

Sağlık

Antibiyotik reçeteleri 8 yılda yüzde 10 düştü

Türkiye'de antibiyotiklerin bilinçli kullanılması için birçok çalışma yapılıyor. Bu kapsamda, 2011'de reçetelerin yaklaşık yüzde 35'inde antibiyotikler yer alırken 2018'de bu oran yüzde 25 oldu.

Sağlık

Televizyon izlemek şişmanlatıyor

ABD'de yapılan bilimsel araştırma, ekran başında geçirilen zamanın şekerli ve kafeinli içeceklerin tüketimini artırdığını gösterdi.

Sağlık

Bebek banyosuna dair temel bilgiler

Bebek banyosu hakkında bilinmesi gereken tıbbi bilgiler

Sağlık

Sinüzitten korunmak için ne yapmalı?

Dr. Esin Özlem Atmış sinüzitten korunmak için 6 etkili yöntem önerdi

Sağlık

Sağlıklı PCOS diyeti neleri içermelidir?

Doğru beslenme planı yanında, aktif bir yaşam, düzenli spor aktivitesi ve yeterli uyku da PCOS’lu hastalar için çok önemlidir.

Sağlık

Bir günde 1 çay kaşığından fazla tuz zararlı

Dr. Özlem Bodur Yalçın, fazla tuzun yol açtığı 5 hastalığı, tiroidi fazla çalışanların neden iyotsuz tuz kullanması gerektiğini anlattı,

Sağlık

Meme kanserine karşı balık, zeytinyağı ve sebze

Akdeniz usulü beslenen kadınların meme kanserine yakalanma oranları daha az. Balık, zeytinyağı ve sebze meme kanseri riskini azaltıyor.

Sağlık

Sağlık bütçesinin dörtte biri şeker hastalığına harcanıyor

Türkiye'de yaşayan her 7 erişkinden biri diyabet hastasıdır ve sağlık bütçemizin yaklaşık dörtte biri diyabet hastalığına harcanıyor.

Sağlık

Baykuş ve tavuk tipi uyku bozukluğu nedir?

Son zamanlarda Baykuş tipi yani Gecikmiş Uyku Evresi Durumu ile Tavuk tipi yani ilerlemiş Uyku Evresi Durumu vakalarının arttı.

Sağlık

Geç saatte yemek kalp ve damar hastalıklarını artırıyor

Araştırmaya göre günlük kalori miktarının büyük bölümünü akşam saatlerinden sonra alanlarda kalp damar rahatsızlığı riski artıyor.