Sağlık

Sağlık

Zayıflamak için kuruyemişleri çiğ yemelisiniz

Yaz mevsimi yaklaşırken hızlı zayıflamak, daha ince görünmek amacıyla yapmanız gerekenleri aslında siz de biliyorsunuz ama hatırlatmakta yarar var:

Sağlık

Kadınlar için en ölümcül kanser türü: Yumurtalık Kanseri

Bir kadının yumurtalık kanserine yakalanma ihtimali yüzde 1,3 ike 1,9 arasında ama hastalık çok ölümcül ver iki yumurtalık kanseri hastasından biri kurtarılamıyor.

Sağlık

Müzmin Sinüzit belirtileri de Koronavirüs ile karıştırılabilir

Üst Solunum Yolu Enfeksiyonları COVID-19 ile karıştırılabiliyor, özellikle sinüzit ile koronavirüs belirtileri birbirine çok benziyor.

Sağlık

Koronavirüs'ün gözdeki belirtileri

Göz damarlarında meydana gelen tıkanıklık, kanlanma, sulanma, hafif çapaklanma, ışığa hassasiyet ve ağrı, koronavirüs belirtisi olabilir.

Sağlık

Uzmanlar tekrar, tekrar uyarıyor: Zayıflama hapı sahtekarlık

Son olarak 'Meksika biber hapı' diye pazarlanan Çin’den ithal edilen, yüksek oranda toksik sibutramin içeren sözde zayıflama haplar, yasak olmasına rağmen insanlara satılıyor.

Sağlık

Obezler ve Şeker Hastaları Koronavirüs'e karşı daha dikkatli olmalı

Kovid-19 virüsü kaparak hastanede tedavi olmak zorunda kalanların yaklaşık yarısı obezite hastası

Sağlık

Boğmaca öksürüğü kaburgaları bile kırabilir

Boğmaca hastalarında aşırı basınçlı öksürüğe bağlı fıtıklar, idrar tutamama, uyuma güçlüğü ve kulak iltihabı, rectum sarkması, bayılma hatta kaburga kırıkları bile görülebiliyor.

Sağlık

Çocukların tuvalet eğitiminde sık yapılan 4 hata

Başarılı tuvalet eğitimi için yapılması ve yapılmaması gerekenler...

Sağlık

İnsanı obezleştiren çevresel faktörler

Çevresel etkenler davranışlarda oluşturduğu değişimler, obezite için itici güç oluyor. İşte obezite riskini artıran 6 çevresel etken

Sağlık

Hangi yaşta hangi spor çocuğa daha yararlı

Çocukların hangi yaşlarda hangi sporu yapması gerektiğini Ortopedi ve Travmataloji Uzmanı Doç. Dr. Şenol Bekmez anlattı: