Sağlık

Sağlık

Bayramda yanınızdan ayırmamanız gereken 5 önemli şey

Kurban Bayramı’nda et ve tatlı konusunda uyaran Diş Hekimi Pertev Kökdemir, "Dişlerinizi ihmal etmeyin, bu beşliyi bayram ziyaretlerinizde yanınızdan ayırmayın!” diyor.

Sağlık

Kurban etini dinlendirmeden yemeyin

Özellikle mide-bağırsak gibi sindirim sistemi hastalığı olan bireyler kurban etlerini buzdolabında birkaç gün dinlendirdikten sonra yemeli

Sağlık

Kalp hastalarına bayram uyarısı

Uzmanlar, bayram öncesi kalp hastalarını uyarıyor

Sağlık

Kurban etini yerken ve saklarken bunlara dikkat

Sağlık Bakanlığı yaklaşan Kurban Bayramı dolayısıyla kurban etinin tüketimi ve muhafazasına ilişkin uyarıların olduğu bir sağlık bilgi notu paylaştı.

Sağlık

Klimalar 22 derecenin altında hata ediyor

Klimalar yakın mesafeden yüksek akıma maruz kalındığında yüz felci yapma riski taşır. Ayrıca astım krizini tetikler, sinüziti olanlarda baş ağrısı yapar

Sağlık

Kayseri Şehir Hastanesi konforuyla dikkat çekiyor

Kayseri Şehir Hastanesi, hibrit ameliyathaneleri, 253 yoğun bakım ünitesi, keyifli doğum odaları ve son teknolojiyle donatılmış cihazlarıyla, hastalara konforlu hizmet veriyor.

Sağlık

Uyku apnesi bir sürü hastalık doğuruyor

Uyuklama, yorgunluk, konsantrasyon bozukluğu, gerginlik, strese de yol açan uyku apnesi, kronik hastalıkların yüzde 50'sinden Tansiyon, şeker, beyin hastalıklarına yol açabiliyor.

Sağlık

Ayakta açılan yaraları önemsemezlik etmeyin

Diyabet birçok kanserden daha ölümcül hastalık haline geldi. Ayakta açılan yara ayağın kesilmesinden hayati riske kadar pek çok soruna yol açabiliyor

Sağlık

Yazın en sık görülen 4 kadın hastalığı

Sıcakların tetiklediği hastalıklara karşı önlem alarak korunmanız çok önemli.

Sağlık

Yaz sıcaklarında şeker hastaları için 8 önemli uyarı

Şeker hastaları denize çıplak ayakla girerken dikkatli olmalı. Denizde ayakları midye kesmesi ile oluşan yaralar, ciddi ayak problemlerine yol açabilir.