Sağlık

Sağlık

Antibiyotik kullananların yemesi gereken besinler

Antibiyotiklerin bağırsaklardaki bakteri dengesini bozabileceğinin altını çizen Sabri Ülker Vakfı, antibiyotik kullanırken nasıl beslenilmesi gerektiği açıkladı.

Sağlık

Koç Üniversitesi Translasyonel Tıp Araştırma Merkezi açıldı

KUTTAM, osyal bilimler, tıp ve mühendislik alanlarındaki araştırmaları destekleyerek, yüksek katma değerli biyomedikal cihazları Türkiye’de üretecek.

Sağlık

Kanser hastalarına bilinçli alternatif tıp uyarısı

Kanser tedavisi olan hastaların yaklaşık yüzde 40'ı, kemoterapi tedavisine ilaveten doktorlarının bilgisi dahilinde ya da habersiz alternatif tıp ürünlerini de kullanıyor.

Sağlık

Canan Karatay: Gazlı içecekler 18 yaşına kadar yasaklansın

İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, katıldığı programda beslenme ve gıda konusunda açıklanmalarda bulundu.

Sağlık

Üşümemek için çay ve kahve yerine zencefil ve tarçın çayı için

Sıcak çay ya da kahvedeki kafein vücut ısısını düşürür. Soğuk havalarda bağışıklık sistemini güçlendirici zencefil, tarçın, karanfilli bitki çayları tercih edilmelidir.

Sağlık

Kışın cildinizi korumak istiyorsanız kaloriferi kısın

Ciltte kuruluk arttıkça en sık gördüğümüz problem kaşıntıdır. Daha sonra egzama sorunu ile karşılaşabiliriz.

Sağlık

Kulak çınlaması hayra alamet değildir

Kulak çınlaması hakkında, kulağın tıkanmasına yol açan basit sebeplerden kulakla ilgili enfeksiyon ve tümörlere kadar geniş yelpazede ortaya çıkabilir.

Sağlık

Böbrek taşı hastalarına 6 öneri

Sessiz böbrek taşı tesadüfen ortaya çıkabilir

Sağlık

Kedilerden bulaşan körleştirici parazit: Toksoplazma

Toksoplazma paraziti, kedilerin bağırsaklarında yaşar. Kedi dışkısı ile çevreye yayılır. Kedi, dışkısını sokağa yaptığında yağmur suları ile parazit sulara ve toprağa karışır.

Sağlık

Zayıflarken yağ yakmazsanız sağlığınızı yakarsınız

Kilo üç yerden verilebilir, vücutta bulunan sudan, kastan ve yağ tabakasından. Eğer diyet yaparken yağ yakmadıysanız, kilo verdiğinize sevinmeyin.